Przebudowa obiektu stojącego tuż przy wejściu na teren kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, u zbiegu ulic: Ślężnej i Wielkiej, rozpoczęła się jesienią 2018 roku. Od tego czasu, budynek bardzo zmienił się i nie przypomina już starego piętrowca. Nie tylko otrzymał nowoczesny wygląd, ale także jego wnętrza zyskały nowoczesną i atrakcyjną funkcjonalność.
– Trwa montaż kasetonów elewacyjnych, który zakończy się do końca sierpnia. Wewnątrz kładzione są płytki, wykładziny PCV i malowane ściany. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – wylicza Maciej Jarosławski, kierownik budowy.
Fot. Rafał Sterczyński
Nowoczesne biura
Najbardziej zaawansowane prace są na najwyższym piętrze trzykondygnacyjnego budynku. Powstaje tam 26 nowocześnie wyposażonych biur pod wynajem, 100 miejsc do pracy i spotkań biznesowych, 5 sal, strefy relaksu, nowoczesne kuchnie i strefa eat&meet, prysznice, foyer i recepcja z serwisem rezydentów.
– inQUBE skupi prężnie działające firmy i ludzi z pasją. Tu będą rodziły się pomysły i teamy, które stworzą nowe jakość i startupową rzeczywistość. Bo inQUBE to będzie przyjazne miejsce dla każdego, kto chce lub już prowadzi działalność gospodarczą – mówi dr hab. Joanna Hołub-Iwan, dyr. inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
inQUBE – otwarcie w październiku
Otwarcie inkubatora zaplanowano na 21 października 2019 r. Wykonawca inwestycji został wyłoniony w drodze przetargu. Ta sama firma, czyli AKBiK sp. z o.o. na terenie uniwersyteckiego kampusu przebudowała i zmodernizowała już 8-piętrowy budynek dydaktyczny stojący przy skrzyżowaniu ulic: Ślężnej i Kamiennej. Uniwersytet Ekonomiczny pozyskał część środków na tę inwestycję z dotacji Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.
Wizualizacja: źródło inwestor
Akademickie inkubatory przedsiębiorczości we Wrocławiu
Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego to niejedyna tego typu instytucja w stolicy Dolnego Śląska. Akademickie inkubatory działają również m.in. przy Uniwersytecie Wrocławskim, Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Przyrodniczym czy Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.
Ich wspólnym celem jest wspieranie przedsiębiorczości akademickiej wśród studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz absolwentów, a także aktywizacja do podejmowania działalności gospodarczej.
Startup Wrocław
Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej pomaga w rozwoju wrocławskich startupów i chce inspirować mieszkańców do zakładania nowych. Co robimy? Czytaj: Startup Wrocław