wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. GlobalLogic Education – laboratorium Internetu Rzeczy dla studentów
zdjęcie ilustracyjne źródło: GL
zdjęcie ilustracyjne

Samochody autonomiczne, wykrywanie i rozpoznawanie twarzy czy informacyjny system rozszerzonej rzeczywistości, to tylko niektóre przykłady innowacji w branży automotive realizowane we Wrocławiu przez GlobalLogic. Teraz, swoim doświadczeniem pracownicy firmy będą się dzielić ze studentami w ramach otwartego 27 listopada br. nowoczesnego laboratorium Internetu Rzeczy.

Reklama

Różnica pomiędzy Internetem Rzeczy a Internetem Danych, działanie inteligentnych sieci energetycznych – m.in. takie tematy będą poruszane na zajęciach prowadzonych w Laboratorium IoT (Internetu rzeczy). To wspólny projekt GlobalLogic i Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Laboratorium zostanie uruchomione na kierunku informatyka, studenci będą z niego korzystać w ramach przedmiotów związanych z Internetem rzeczy (IoT).

Program zajęć przygotowali eksperci GlobalLogic. To pierwszy na Dolnym Śląsku i jeden z pierwszych w Polsce projektów edukacyjnych, który posiada tak wszechstronnie rozbudowany program zajęć. Jest to połączenie wiedzy teoretycznej z zajęciami praktycznymi z zakresu zastosowania Internetu rzeczy, w kontekście branży automotive.

Laboratorium we Wrocławiu to kolejne laboratorium uruchomione przez firmę w ramach inicjatywy GlobalLogic Education. Pierwsze - Automotive Lab - powstało w 2018 roku, w ramach współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie. Celem obu projektów jest kształcenie młodej kadry inżynierskiej.

Potencjał Internetu Rzeczy

Eksperci sugerują, że na świecie w ciągu najbliższej dekady będzie działało aż 500 miliardów urządzeń podłączonych do Internetu. Według danych International Data Corporation (IDC) globalny rynek Internetu rzeczy (ang. Internet of Things - IoT) osiągnie w tym roku wartość 1,3 bln USD. Wydatki na Internet rzeczy w Europie Środkowo-Wschodniej w 2018 roku wyniosły 11,3 mld USD, z czego 2,2 mld USD w Polsce.

– Obserwujemy to już teraz, a niebawem w masowej skali, jak maszyny i urządzenia sprzężone z Internetem zrewolucjonizują życie miliardów ludzi – mówi Piotr Krzysztofik prezes GlobalLogic Polska i Chorwacja. – Rozpowszechnienie się takich technologii spowoduje także daleko idące zmiany w gospodarce na całym świecie. Między innymi z tego powodu warto już teraz przygotować specjalistyczne kadry, które będą dysponować nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także umiejętnościami z zakresu zastosowania Internetu rzeczy w codziennej pracy inżyniera IT – dodaje.

GlobalLogic – lider cyfrowej transformacji

Firma GlobalLogic powstała w 2002 roku. Główna siedziba firmy znajduje się w Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych. GlobalLogic jest liderem w zakresie rozwoju cyfrowej transformacji produktu. W Polsce GlobalLogic działa od 2015 roku. W naszym kraju firma ma 5 oddziałów. Znajdują się one we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Koszalinie i Zielonej Górze. Aktualnie GlobalLogic Polska zatrudnia 1150 osób. Jeszcze w tym roku zaplanowano wzrost zatrudnienia o 350 osób do 1500 pracowników. Więcej o GlobalLogic Poland – tutaj.

Czytaj także:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl