Przedmieście Oławskie konsultuje utworzenie płatnych miejsc parkingowych

Trwają konsultacje społeczne poświęcone opłatom za parkowanie, ogłoszone przez Radę Osiedla Przedmieście Oławskie. Swoje opinie na ten temat mieszkańcy mogą zgłaszać do 31 marca.

  • parkomat

    zdjęcie ilustracyjne, archiwum wroclaw.pl


Część osiedla Przedmieście Oławskie objęta jest Strefą Płatnego Parkowania, jednak to czy i na jakich ulicach rzeczywiście pojawią się parkomaty, zależeć będzie od opinii samorządu osiedla. Do tej pory do rady osiedla zdążyły wpłynąć przeciwstawne wnioski – część mieszkańców chciałaby wyznaczenia płatnych miejsc parkingowych, inni sprzeciwiają się takim pomysłom.

Jak można wziąć udział w konsultacjach?

Uwagi można składać w terminie do 31 marca 2021 r.

  • za pośrednictwem internetowego Formularza
  • mailowo na adres przedmiescie_olawskie@osiedla.wroclaw.pl
  • wrzucając wypełnioną ankietę (ankieta do wydrukowania – link) do skrzynki na listy przy siedzibie rady osiedla - ul. Kościuszki 184, lub zostawiając ją w jednym z osiedlowych Centrów Aktywności Lokalnej: Centrum na Przedmieściu przy ul. Prądzyńskiego 39A, CAL Nowe Łąki przy ul. Traugutta 81, Przed Pokój H13 przy ul. Hercena 13.

Więcej informacji o konsultacjach znajduje się na profilu facebookowym Rady Osiedla Przedmieście Oławskie

Aktualne stawki opłat za parkowanie we Wrocławiu

1 marca 2021 wprowadzona została Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania. Strefa została na wniosek mieszkańców poszerzona o dodatkowe obszary, m.in. w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Jej dokładne granice prześledzić można na mapie znajdującej się na stronie internetowej ZDiUM. Zmieniły się także opłaty za parkowanie. Zgłoś uwagę