Premiery kinowe od 28 września

W ten weekend na ekrany kin wchodzi „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, jedna z najbardziej oczekiwanych premier jesieni. A ponadto m.in. świetny dokument o czyścicielach internetu, animacja o Yeti, który spotyka człowieka, czy wreszcie fabuła o ojcu, który szuka córki, a dowiaduje się, że w sieci prowadziła de facto drugie, prawdziwsze życie.  

  • Janusz Gajos w filmie „Kler” Wojciecha Smarzowskiego


1. Kler

Kler

Kler

Termin od 28 września 2018 do 4 października 2018

Miejsce Cinema City Wroclavia

Zobacz

Wojciech Smarzowski podkreśla, że nie chciał w swoim nowym filmie dotykać tematu wiary i sądząc po pierwszych recenzjach „Kleru” udało się. Śledzimy natomiast losy trzech przyjaciół księży, z których każdy funkcjonuje w innym środowisku kościelnym – od pracy dla biskupa po posługę w małej wsi. Krytycy doradzają, by „Kler” oglądać uważnie, bez negatywnego nastawienia, bo wiele wątków może stać się punktem wyjścia do dyskusji na temat kościoła i ludzi, którzy go tworzą.

2. Searching

Searching

Searching

Dramat / Inne
Termin od 28 września 2018 do 4 października 2018

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz

Świetnie zrealizowany film o tym, że nasze życie od narodzin może się już toczyć w sieci, gdzie zamieszczamy filmiki z rodzinnych wydarzeń, zdjęcia i wiele innych osobistych informacji. Kwestią czasu jest jednak, kiedy ktoś je wykorzysta. Głównym bohaterem jest ojciec, który szuka swojej zaginionej córki studentki. Choć w sieci wyglądało, że dziewczyna ma wielu przyjaciół, rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

3. Mała stopa

Mała Stopa (dubbing)

Mała Stopa (dubbing)

Animacja / Familijny
Termin od 28 września 2018 do 4 października 2018

Miejsce OH Kino Wrocław

Zobacz

Dotychczas to człowiek poszukiwał dużej stopy, czyli Yeti, ale w animacji amerykańskiej to Yeti poszukuje małej stopy, czyli człowieka. Kiedy ten spada w górach z nieba (a ściślej sfruwa ze spadochronem katapultując się z samolotu) młody Yeti postanawia zapoznać się z ludzkim rodem. Czeka go wiele zaskoczeń, kiedy zawita do górskiego kurortu narciarskiego.

4. Czyściciele internetu

Czyściciele internetu

Czyściciele internetu

Dokument / Inne
Termin od 28 września 2018 do 4 października 2018

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Wstrząsający dokument (po raz pierwszy pokazany na festiwalu Docs Against Gravity) o ludziach na Filipinach, którzy decydują, które z treści zamieszczonych w internecie powinny tam pozostać, a które łamią regulamin i należy je usunąć. Ale wiele tysięcy zdjęć i filmów, jakie oglądają dziennie czyściciele nie tylko pozostaje na trwałe w ich pamięci i ma wpływ na życie, może spowodować światowe zagrożenie. Fascynujący i przerażający zarazem film.

5. Igielnik

Igielnik

Igielnik

Termin od 28 września 2018 do 4 października 2018

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Porzucona jako niemowle dziewczynka zostaje znaleziona przez poczciwą kobietę, która postanawia wychować dziecko. Nadchodzi jednak wiek dojrzewania, a wraz z nim ochota, by spod matczynej kurateli uciec, choćby na chwilę. Na ile bunt osłabi niezwykłą więź między przybranymi matką i córką? Zobaczcie, bo warto, a wykreowany w filmie fantastyczny świat zachwyci kochających odrobinę magii w codziennym życiu.

6. Mam przyjaciół w niebie

Mam przyjaciół w Niebie

Mam przyjaciół w Niebie

Termin od 28 września 2018 do 4 października 2018

Miejsce Kino Helios Aleja Bielany

Zobacz

Księgowy Felice postanawia sobie dorobić na boku, ale współpraca z mafiozem kończy się przewidywalnie dla naiwnego bohatera. Wprawdzie nadal żyje, ale musi zeznawać jako świadek koronny oskarżenia, a dla niepoznaki zostaje ulokowany w szpitalu dla upośledzonych. To będzie doskonała lekcja życia i tolerancji dla Felice.Zgłoś uwagę