Polish Cinema for Beginners. Nowy sezon od października

Były już klasyki, były tytuły, których nie wolno przegapić, a teraz organizatorzy cyklu Polish Cinema for Beginners, czyli Wrocławska Fundacja Filmowa, pokazują obcokrajowcom, którzy przyjdą do Kina Nowe Horyzonty obrazy poświęcone w szczególności dorastaniu. Mottem siódmej edycji jest „Polish Youth” (Polska młodzież), a wśród gości seansów Krzysztof Zanussi i Tomasz Wasilewski. Start 6 października.

  • małgorzata braunek

    Małgorzata Braunek w "Polowaniu na muchy" Andrzeja Wajdy


Przypomnijmy, że każdy każdy film wyświetlany w cyklu Polish Cinema for Beginners jest opatrzony polskimi napisami, przed filmem jest krótka prelekcja, a po nim dyskusja w języku angielskim. Widzowie to w sporej większości ludzie, którzy we Wrocławiu pracują, uczą się, ale też turyści. Czasem wpadają na jeden seans i zostają na wszystkie, kiedy indziej są obecni tylko raz, bo akurat przyjechali do miasta.

Polish Cinema for Beginners - Polish Youth

Polish Cinema for Beginners - Polish Youth

Wykład / Wydarzenie kinowe / Fabularny / Obyczajowy
Termin od 6 października 2016 do 8 grudnia 2016

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

W ramach cyklu obcokrajowcy (ale mogą przykść także polscy widzowie) obejrzą pięć filmów, w których w najciekawszy sposób opowiedziano o polskiej młodzieży od lat 70. do czasów nam współczesnych. Od Krzysztofa Zanussiego i Andrzeja Wajdy po Tomasza Wasilewskiego i Krzysztofa Skoniecznego, a także Jana Komasę, który przywołał losy młodych podczas II wojny światowej.

Zgłoś uwagę