Park Kulturowy – praca w terenie

Pracownicy wrocławskiego magistratu i straży miejskiej bardzo często wspólnie wychodzą na ulice i z bliska przyglądają się jak w terenie wygląda respektowanie przepisów uchwały o Parku Kulturowym „Stare Miasto” we Wrocławiu.

  • Zespół roboczy ds. parku kulturowego dokumentuje każdą sprawę, którą się zajmuje

    Zespół roboczy ds. parku kulturowego dokumentuje każdą sprawę, którą się zajmuje


Pod koniec roku takie spotkanie zaowocowało prawie trzydziestoma obserwacjami.
– Przyglądaliśmy się sytuacji na Rynku, ale tylko tutaj zaobserwowaliśmy kilkanaście uchybień – mówi Beata Kleszcz, koordynator zespołu ds. parku kulturowego. Najczęściej były to wyklejanki, które na witrynach nie powinny się pojawić, zbyt duża ilość stojaków przed lokalami (wg zapisów uchwały może być tylko jeden z menu lokalu). – Zwróciliśmy też uwagę na donice z roślinami pozostawione przed lokalami po "sezonie ogródkowym". Niektóre rośliny są uschnięte, pożółkłe i powinny być usunięte. Zaniedbane rośliny nie poprawiają estetyki przestrzeni publicznej Rynku – podkreśla Beata Kleszcz.

Właściciele lub najemcy lokali, w których wskazano uchybienia zostają o tym poinformowani przez strażników miejskich i zobowiązani do usunięcia wyklejanek. Jeśli chodzi o stojaki to wizyta straży zazwyczaj skutkuje usunięciem nadliczbowych stojaków od razu, bądź mandatem w przypadkach uporczywych.Zgłoś uwagę