Zobacz Piękno Odnalezione

Na wystawę w Pałacu Krobielowice wstęp wolny

  • Zobacz, jak piękniały polskie zabytki w ciągu 25-lecia

    Zobacz, jak piękniały polskie zabytki w ciągu 25-lecia

  • Wystawa w Pałacu Krobielowice

    Patronat Prezydenta RP


Z Wrocławia do Krobielowic (gmina Kąty Wrocławskie) jest niedaleko. Ta niewielka miejscowość leży ok. 15 km na południowy zachód od Wrocławia i 20 km od jego lotniska. Znajduje się w niej jednak wielka rzecz – konkretnie  jeden z najpiękniejszych i najokazalszych dolnośląskich zabytków – Pałac Krobielowice. Renesansowo-barokowy, czteroskrzydłowy obiekt, położony na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy, który zasługuje na uwagę zwłaszcza w okresie wakacyjno-urlopowym. (Dowiedz się więcej).

Teraz dodatkowo może nas tam „zwabić” ciekawa wystawa, która potrwa do 30 lipca, i można ją zwiedzać za darmo, pn. „Piękno odnalezione 1989-2014. W blasku przywróconej świetności”, nad którą z okazji 25-lecia Wolności patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Ekspozycja pokazuje budowle historyczne, często podniesione z ruin, pieczołowicie odrestaurowane, stanowiące znakomite przykłady udanej rewitalizacji, miejsca i obiekty z niezwykłą przeszłością. Ich przywrócenie do dawnej świetności jest świadectwem niezwykłej pasji, wielkich zmian i możliwości, jakie otworzyły się przed Polską w ciągu 25 lat od transformacji. Majestatyczne zamki, dostojne pałace i urocze dwory – nieprzemijająco piękne, są wizytówką Polski w zjednoczonej Europie i znakiem potęgi historii.

Jesienią wystawa ta ponownie zagości w pobliżu Wrocławia – w Jelczu-Laskowicach.

Pałac Krobielowice, „Piękno odnalezione 1989-2014. W blasku przywróconej świetności”, wystawa trwa do 30 lipca.

 

MaWi

Zgłoś uwagę