Otwarcie Konsulatu Królestwa Norwegii we Wrocławiu

W piątek, 22 kwietnia, o godzinie 18.15, odbędzie się uroczyste otwarcie Konsulatu Królestwa Norwegii we Wrocławiu. Siedziba konsulatu mieści się w Pasażu Pod Błękitnym Słońcem przy Rynku 7. 


Po zakończonej ceremonii otwarcia rozpocznie się gala w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich przy ulicy Szewskiej 37. W wydarzeniu weźmie udział ponad 200 osób reprezentujących zarówno stronę polską, jak i norweską, m.in.: Elsbeth Tronstad – sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Królestwa Norwegii, Karsten Klepsvik – ambasador Królestwa Norwegii w Polsce, Dawid Jackiewicz – minister skarbu państwa oraz Adam Grehl – wiceprezydent Wrocławia.

Otwarcie konsulatu pozwoli na nawiązanie strategicznego partnerstwa pomiędzy naszym regionem a Królestwem Norwegii, co z kolei przyniesie korzyści na tle gospodarczym, kulturowym oraz społecznym. Przedstawiciele biznesu, zyskując nowych, rzetelnych kontrahentów oraz dostęp do zagranicznego kapitału, będą mieli szansę zaangażować się w nowe przedsięwzięcia i efektywniej realizować założone cele. Z kolei obywatele otrzymają możliwość szybkiego oraz sprawnego załatwiania spraw związanych z działalnością konsulatu, a także szerszy dostęp do norweskiej kultury.Zgłoś uwagę