Nowe ulgi w Kolejach Dolnośląskich

Od 12 lutego 2018 r. działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane
z powodów politycznych będą mogły korzytać z 50% ulgi w pociągach Kolei Dolnośląskich.


– Wprowadzenie nowej taryfy przez regionalnego przewoźnika to inicjatywa Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Docenienie działań członków opozycji antykomunistycznej
i osób represjonowanych politycznie było dla nas sprawą oczywistą. To oni przyczynili się do tego, że żyjemy dziś w wolnym kraju i cieszę się, że choć w taki sposób możemy im za to podziękować – zaznacza Jerzy Michalak z zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Ulga będzie obowiązywać we wszystkich pociągach Kolei Dolnośląskich z wyłączeniem połączeń specjalnych i Pociągu do Kultury Wrocław - Berlin  - Wrocław. Ulgą będą objęte bilety jednorazowe na przejazd w jedną stronę. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie legitymacji działacza opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowanej z powodów politycznych.

Bilety będzie  można kupić w kasach biletowych, Biurach Obsługi Klienta Kolei Dolnośląskich,
u obsługi pociągu, a także online na platformie KOLEO.

Działaczem opozycji antykomunistycznej jest osoba, która w okresie od dnia 1 stycznia
1956 r. do dnia 4 czerwca 1989 r., łącznie przez co najmniej 12 miesięcy prowadziła, w ramach struktur zorganizowanych lub we współpracy z nimi, zagrożoną odpowiedzialnością karną, działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowania politycznych praw człowieka w Polsce.

materiały: KDZgłoś uwagę