Zagrają dla „Kowala”

20 i 21 września odbędzie się XXXV Trzebnickie Święto Sadów. W ramach imprezy zaplanowano koncerty, pikniki i liczne zabawy. Organizatorzy postanowili także wesprzeć muzyka spod Trzebnicy.  Muzycy zagrają dla Tomasza „Kowala” Kowalskiego, który został ciężko ranny w wypadku pod Wrocławiem.

  • Tomasz „Kowal” Kowalski

    Tomasz „Kowal” Kowalski, na scenie jednego z śląskich teatrów

  • Program tegorocznego Święta Sadów w Trzebnicy


Tomaszowi zadedykowany został sobotni koncert, w trakcie którego zbierane będą pieniądze na kosztowną rehabilitację. Zagrają między innymi grupa Cree z Sebastianem Riedlem, Małgorzata Ostrowska i Kasia Kowalska, a także koledzy z trzebnickich zespołów.

Tomasz „Kowal” Kowalski, muzyk i piosenkarz spod Trzebnicy, jest laureatem czwartej części programu „Must Be The Music”. Po tym sukcesie jego kariera zaczęła się rozwijać bardzo szybko. Miał zaplanowane liczne koncerty. Zadebiutował także na scenie śląskiego teatru wcielając się w postać Ryszarda Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa”.

Niestety tą szybką karierę przerwał tragiczny wypadek. 8 czerwca bieżącego roku, pod Oleśnicą, kierowca samochodu osobowego wymusił pierwszeństwo i uderzył w motocykl Kowalskiego. Młody mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. Przez wiele dni był w śpiączce farmakologicznej. Jego stan poprawia się, jednak dzieje się to kosztem codziennej, wielogodzinnej i bolesnej rehabilitacji. Marzeniem Tomka jest powrót na scenę. Do tego potrzebne są jednak pieniądze. Stąd wziął się pomysł sobotniego koncertu w Trzebnicy.

Pieniądze na rehabilitację Tomka możecie także wpłacać na konto: PLUS BANK S.A. O/WARSZAWA
21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 z dopiskiem „dla Tomka Kowalskiego”

Szczegółowy program całego Święta Sadów.

Bej

fot. archiwum Tomasza Kowalskiego i materiały promocyjne Urzędu Miasta i Gminy w Trzebnicy

Zgłoś uwagę