MPWiK ma nowego prezesa

Rada Nadzorcza MPWiK powołała na funkcję prezesa Witolda Ziomka. Zdecydowała jednocześnie, że zarząd spółki będzie jednoosobowy. 

  • Witold Ziomek, nowy prezes zarządu MPWiK


Witold Ziomek jest absolwentem Wydziału Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej,a ma także dyplom Uniwersytetu Ekonomicznego, na którym ukończył magisterskie studia managerskie MBA w opcji międzynarodowej.

Przez ostatnie 10 lat pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu. M.in. nadzorował obszar finansów, kontrolingu, IT, inwestycji, zarządzania majątkiem i relacji z klientami.  W tym okresie spółka pozyskała finansowanie i przeprowadziła największy program inwestycyjny w swojej historii wart ponad 1,5 mld zł.

Przed objęciem stanowiska w sektorze publicznym Witold Ziomek przez 20 lat pracował w Polsce i zagranicą. M.in. na trzyletnim kontrakcie inżynierskim w Tokio, na stanowisku managera w firmie doradztwa finansowego z obszaru fuzji i przejęć w Warszawie oraz jako dyrektor finansowy w międzynarodowej spółce we Wrocławiu.

Zna biegle język angielski.

Zgłoś uwagę