Mozaika Nadodrza, czyli mój ślad na moim osiedlu

Mozaika Nadodrza to projekt, do którego Wrocławska Rewitalizacja zaprasza mieszkańców Nadodrza i wszystkie osoby związane z tym osiedlem. Pod opieką nadodrzańskich artystów ceramików odbędą się warsztaty, podczas których każdy z uczestników zaprojektuje i wykona własny, niepowtarzalny… kafel. 


W pierwszym etapie powstanie tych kafli ok. 300. Wszystkie złożą się na unikatową mozaikę, która zostanie zamontowana na elewacji kamienicy Rydygiera 43. W ten sposób każdy, kto wziął udział w warsztatach i wykonał „kaflowe” dzieło, będzie mógł zostawić oryginalny i trwały ślad w przestrzeni osiedla.

Kafel można stworzyć indywidualnie lub w zespole, którego członkami będą na przykład dziadkowie z wnuczkami, grupa znajomych, sąsiedzi z kamienicy czy koledzy z pracy. Udział jest bezpłatny, a wszelkie potrzebne materiały oraz fachowa pomoc będą dostępne na miejscu, w odpowiednio przygotowanych do tego pracowniach na Nadodrzu.

Mozaika Nadodrza to część większego założenia. Niebawem skwer u zbiegu ul. Paulińskiej i Rydygiera ma stać się miejscem lokalnej aktywności. Powstaje tu m.in. Ogród Społeczny, którego partnerem strategicznym jest FORTUM. Zaangażowani są również firma Georg utz sp. z o.o., Nadodrzańskie Centrum Wsparcia, Stowarzyszenie TRATWA i inne organizacje.

Zainteresowane osoby lub zespoły mogą zgłosić swój udział do Mozaiki Nadodrza lub zadać dodatkowe pytania e-mailowo: mozaika@w-r.com.pl lub telefonicznie pod numerem: 71 342 20 59. Pierwsze warsztaty zaplanowane są na wrzesień br. 

Zgłoś uwagę