Ministerstwo Nauki: Ponad 16 mln zł na studenckie projekty naukowe

W projekcie „Najlepsi z najlepszych! 4.0”, pilotowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, do rozdania było 16,1 mln zł. Ze zgłoszonych 167 projektów dofinansowanych zostanie 117, w tym dziewięć przygotowanych przez studentów Politechniki Wrocławskiej

  • Politechnika Wrocławska, fot. Tomasz Walków

    Politechnika Wrocławska, fot. Tomasz Walków


Celem projektu „Najlepsi z najlepszych! 4.0” jest wsparcie studentów, których dokonania naukowe wyróżniają się i są doceniane w skali międzynarodowej. Pieniądze przyznane przez resort nauki mają służyć rozwojowi aktywności młodych naukowców.

Na liście beneficjentów najsilniej reprezentowani są studenci Politechniki Wrocławskiej. W sumie na realizację dziewięciu projektów otrzymają półtora miliona złotych.

Wśród wyróżnionych są m.in. studenci z grupy PWr Solar Boat Team. Otrzymali ponad 315 tys. zł na start ich jednosobowej łodzi wyposażonej w panele fotowoltaiczne i hydroskrzydła w międzynarodowych zawodach w Holandii i w USA.

Dofinansowanie na międzynarodowe konkursy, zawody i prezentacje otrzymali także: Koło Naukowe Off-Road, Koło Naukowe KoNaR, Akademicki Klub Lotniczy PWr, PWr Racing Team, Koło Naukowe PWr In Space, Grupa Innspace. Nagrody indywidualne przyznano Kamilowi Krzywińskiego z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz Małgorzacie Marzec z Wydziału Informatyki i Zarządzania.

Laureatami są także studenci Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.Zgłoś uwagę