Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku: trwa nabór chętnych

27 czerwca Uniwersytet Medyczny rozpoczął rekrutację w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapisy potrwają miesiąc. Skorzystać mogą osoby zainteresowane szeroko rozumianą tematyką zdrowotną, pod warunkiem, że ukończyły 55 lat.


– Długo rozważaliśmy czy kolejny Uniwersytet Trzeciego Wieku jest jeszcze we Wrocławiu potrzebny – przyznaje koordynujący projekt prof. Michał Jeleń. – Jednak kolejne akcje profilaktyczne prowadzone przez naszą uczelnię utwierdziły nas w przekonaniu, że tematyka zdrowotna cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wciąż jest duża potrzeba, by o niej mówić i propagować zdrowy styl życia. Dzięki tym spotkaniom wiemy, jakiego rodzaju problematyka interesuje naszych potencjalnych studentów. Dostosowaliśmy do niej program, w którym nie zabraknie nowinek medycznych – jak choćby gorący temat chondrocytów, które mają szansę zastąpić protezy stawów biodrowych, profilaktyki chorób cywilizacyjnych; farmakologii i ziołolecznictwa, ale także tematyki społeczno-kulturowej – wylicza prorektor ds. dydaktyki Uniwersytetu Medycznego.

– To wszystko znajdzie się w programie spotkań, ale co warto podkreślić, kształt programu nie jest ostateczny. Jak tylko ukonstytuuje się samorząd studentów – będziemy konsultować z jego przedstawicielami zakres tematyczny. Chcemy, by nasze propozycje jak najlepiej odpowiadały zapotrzebowaniu uczestników – podkreśla prof. Michał Jeleń.

Udział w zajęciach jest płatny – roczne czesne kosztuje 100 złotych, dodatkowo przy pierwszej rekrutacji uczestnicy ponoszą opłatę w wysokości 20 złotych.

Zapisy potrwają do 27 lipca

Prowadzone są od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 13.00 w Katedrze Pedagogiki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przy ul. Parkowej 34, w pokoju nr 3.  W czasie zapisów można też kontaktować się telefonicznie pod numerem 71 348 21 30 lub mailowo utw@umed.wroc.pl. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2016 roku.

Zgłoś uwagę