Kwesta na cmentarzach

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta szuka wolontariuszy, którzy wsparliby Kwestę Listopadową organizowaną od 1995 r. na wrocławskich cmentarzach. Zebrane pieniądze trafią na pomoc dla podopiecznych, którzy zimą wymagają szczególnej opieki.


– To nasza coroczna akcja. Zbieramy pieniądze, które zimą pomogą zabezpieczyć schronienie i wyżywienie osobom bezdomnym, przyjmowanym do naszych wrocławskich placówek. Mamy 520 miejsc, ale w okresie jesienno-zimowym udzielamy schronienia około 700 osobom – mówi Aleksander Pindral, prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu.

Kwesty odbędą się  w dniach 29 października oraz 1 listopada 2017 r.. Zbiórka do zaplombowanych puszek odbywać się będzie na cmentarzach:

  • Osobowickim w godz. od 10.00 do 16.00
  • Grabiszyńskim w godz. od 10.30 do 16.30
  • Kiełczowskim w godz. od 10.00 do 16.00
  • parafii św. Rodziny na Sępolnie w godz. od 10.00 do 16.00
  • Kwesta na schroniska Brata Alberta - szukają wolontariuszy

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu prowadzi pięć ośrodków dla mężczyzn i kobiet – cztery na terenie miasta i jeden w Szczodrem, w gminie Długołęka. Rocznie na utrzymanie placówek i realizowane w nich projekty aktywizacyjne potrzeba około 5 milionów złotych. W tym roku 2,5 mln zł dołożyło miasto. Pozostała część zbierana jest od sponsorów, podczas kwest i kiermaszy.

Kwesta na schroniska Brata Alberta - szukają wolontariuszy

Kwestować będą wolontariusz i członkowie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Każdy będzie miał identyfikator i skarbonkę z logo Towarzystwa.

– Wolontariusze zmieniają się co 2 godziny i stoją zawsze parami. W każdym zespole wolontariuszy musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia – mówi Anna Olbryt z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

Osoby, które chciałyby kwestować proszone są o kontakt pod  tel. 570 363 144 (Anna Olbryt). Biuro Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta znajduje się przy ul. Bogedaina 5, 50-514 Wrocław, tel. 71 367 12 37, mail: wroclaw-wolontariat@tpba.pl

Zgłoś uwagę