W Concordia Design o olejkach eterycznych i naturalnych składnikach
Od niedzieli 4 września Wrocław jest gospodarzem organizowanego od 1969 roku Międzynarodowego Sympozjum Olejków Eterycznych (ISEO 2022). Konferencja odbywa się w różnych krajach europejskich i jest okazją do spotkania naukowców i dyskusji wokół postępu badań i rozwoju w nauce o olejkach eterycznych, ale i ogólnie o produktach naturalnych (od hodowli, uprawy, analizy, biogenezy i chemii po aktywność biologiczną i wykorzystanie).
Podczas Międzynarodowego Sympozjum ISEO 2022 swoje spotkania dot. branży kosmetycznej, medycznej, farmaceutycznej, spożywczej, czy chemii gospodarczej oraz środków czystości zaplanował także ośrodek Enterprise Europe Network (działa we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej). Mają pomóc znaleźć partnerów do potencjalnej współpracy na rynkach zagranicznych. Tegoroczna edycja ISEO w Concordia Design do 7 września.
Performans perfumiarki Clio Vidal na początek konferencji
Specjalnym gościem otwarcia Międzynarodowego Sympozjum Olejków Eterycznych ISEO 2022 oraz wernisażu wystawy AromaArt będzie niemiecka perfumiarka Clio Vidal. W niedzielę 4 września o godz. 16.00 opowie o sztuce tworzenia zapachów, aromatów i perfum, ale także o procesach z tym związanych. Wstęp jest wolny!
Wystawa „AromaArt” w Concordia Design (4-7 września 2022)
To wydarzenie towarzyszące Międzynarodowemu Sympozjum ISEO 2022, ale i doskonała okazja, aby przekonać się, jak wrocławscy artyści związani z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta „czują” zapachowy temat. Prace, jakie obejrzymy są związane z naturą (jak studium roślin i światła Normana Smużniaka, czy sensualna, obrana ze skórki pomarańcza z aluminium i farby akrylowej Pawła Czekańskiego).
Większość dzieł na wystawie „AromaArt” bezpośrednio nawiązujące do zapachów (Beata Mak-Sobota zaprojektowała misę z dyfuzorem, która może posłużyć do aromaterapii, a studentka Ewa Rostojek wiszący szklany wazon, w którym roślina też może uwalniać woń). Dla fanów tandemu Panny Dziewanny (Munka Bączyk i Agnieszka Jarząb), którego członkinie kręcą kremy i zaopatrują w produkty do naturalnej pielęgnacji, jest praca roślinna („Hybrida herbalis - herba idealis”).
Co ciekawe, „AromaArt” nie tylko zobaczymy, ale i powąchamy (niektórzy artyści wygenerowali w pracach też zapachy). Wystawa jest ekskluzywna i będzie czynna tylko cztery dni (4-7 września 2022) w godzinach 10.00-18.00 w Concordia Design. Wstęp wolny.
***
Organizatorem Międzynarodowego Sympozjum Olejków Eterycznych wydarzeń towarzyszących, wystawy „AromaArt” i spotkań branżowych są Politechnika Wrocławska, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii/Enterprise Europe Network, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Fizjoterapii, Liquid Technologies.