wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wyjątkowe gwiazdy, niesamowity i... bezpłatny koncert. Już 10 grudnia w Piekarni „Z miłości do wolności”

Emose Katarzyna Uhunmwangho i Justyna Szafran to tylko niektóre z gwiazd, jakie wystąpią już we wtorek 10 grudnia podczas koncertu galowego z okazji wręczenia tegorocznej nagrody im. Sacharowa za wolność myśli. Wieczór w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia przy Księcia Witolda 62 rozpocznie się o 19.00. Zobaczcie, jak wejść na koncert i co zaśpiewają artyści.

Reklama

Koncert „Z miłości do wolności” – kto wystąpi

Już we wtorek 10 grudnia w Piekarni zaśpiewają artyści Teatru Muzycznego Capitol – Emose Katarzyna Uhunmwangho, Justyna Szafran, Artur Caturian, Tomasz Leszczyński i – premierowo w tym koncercie – Justyna Woźniak.

Będą im towarzyszyć Jakub Olejnik (na kontrabasie), Rafał Karasiewicz (na fortepianie) i Tomasz Leszczyński (na cayonie). Koncert poprowadzi Jarosław Perduta. 

Jakiej muzyki posłuchamy? Będą utwory refleksyjnie poruszające temat ludzkiej wolności i godności, miłości, szacunku i akceptacji – znane i kochane, a które tym razem usłyszymy w bardziej kameralnych, ale nie mniej poruszających aranżacjach. 

Koncert „Z miłości do wolności”– gdzie odebrać bezpłatne wejściówki

Liczba miejsc w Piekarni jest ograniczona. Bezpłatne wejściówki na koncert, który rozpocznie się 10 grudnia o godz. 19.00 można odbierać w Punkcie Informacyjnym Unii Europejskiej we Wrocławiu (ul. Widok 10) do wtorku 10 grudnia, w godzinach 9.00 - 18.00.

A Jarosław Perduta obiecuje, że jeśli ich zabraknie trzeba napisać na jego profilu na FB, wtedy umożliwi wejście. 

Jeśli musimy zostać tego dnia w domu koncert można też obejrzeć – wydarzenie będzie transmitowane na żywo na profilu FB Biura Parlamentu Europejskiego.

Nagroda im. Sacharowa – historia

Po raz pierwszy została przyznana w 1988 r. i jest najwyższym wyróżnieniem Unii Europejskiej za działania na rzecz praw człowieka – dowodem uznania dla pojedynczych osób, grup i organizacji, które wniosły wybitny wkład w obronę wolności myśli.

W 2024 roku posłowie do Parlamentu Europejskiego przyznali nagrodę Maríi Corinie Machado, liderce wenezuelskiej opozycji oraz Edmundo Gonzálezowi Urrutii, prezydentowi-elektowi Wenezueli – za wysiłek w nieustających zmaganiach z reżimem Nicolasa Maduro.

W okresie poprzedzającym wybory w lipcu 2024 r. doszło do powszechnych represji, w tym dyskwalifikacji, aresztowań i naruszeń praw człowieka. Urzędujący prezydent Wenezueli Nicolás Maduro ogłosił zwycięstwo w wyborach, ale wyniki zostały zakwestionowane przez niezależnych obserwatorów, w tym ONZ.

Parlament Europejski uznał Gonzáleza za prawowitego prezydenta Wenezueli w rezolucji z września 2024 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama