wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Wrocławskie teatry i kina otwarte od 12 lutego
Sala Główna NFM fot. Karol Sokołowski/NFM
Sala Główna NFM

Od piątku 12 lutego do instytucji kultury powróci publiczność, wypełniona może być połowa widowni, a spektakle i koncerty odbywać się będą bez przerw. Zobaczcie, od kiedy można wybrać się na spektakl, koncert albo seans.

Reklama

Od 12 lutego otwarte są również baseny

 • Wrocławski Teatr Lalek (od 12 lutego)
 • Dolnośląskie Centrum Filmowe (od 12 lutego)
 • OH Kino (od 12 lutego)
 • Narodowe Forum Muzyki (od 12 lutego)
 • Kino Nowe Horyzonty (od 13 lutego)
 • Teatr Scena Kamienica (od 13 lutego)
 • Teatr Muzyczny Capitol (od 18 lutego)
 • Wrocławski Teatr Współczesny (od 18 lutego)
 • Opera Wrocławska (od 19 lutego)
 • Wrocławski Teatr Pantomimy (od 25 lutego)
 • Hydropolis (od 12 lutego)
 • Lodowisko Stadion Wrocław (od 12 lutego)
 • MovieGate (od 12 lutego)
 • Basen Wejherowska (od 12 lutego)

Multikina nie podjeły decyzji o otarciu od 12 lutego. Pozostają zamknięte. 

Czytaj też: Muzea i galerie otwarte po lockdownie

Co będzie otwarte po 12 lutego?

Co będzie otwarte po 12 lutego?

Opera / Spektakl
Termin bezterminowo

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Wrocławski Teatr Lalek (od 12 lutego)

Zagrane zostaną spektakle „Plama” dla dzieci od pięciu lat w reż. Martyny Majewskiej (12 lutego o godz. 17.30 oraz 13-14 lutego o godz. 15.00). 

W drugiej połowie lutego teatr zaprasza także na „Afrykańską przygodę” (1-3), „Zostań moim przyjacielem” (3+) i „Babcię na jabłoni” (5+) 

Zasady bezpieczeństwa (m.in.) Wejście i przebywanie na terenie Teatru przez cały czas pobytu możliwe jest tylko w maseczkach zakrywających nos i usta(zwolnione z tego obowiązku są wyłącznie dzieci do lat 4). W przypadku braku maseczki jej zakup będzie możliwy w kasie. Szatnia, sklepik, kawiarnia teatralna oraz kącik zabaw są nieczynne do odwołania. Wejście na teren Teatru możliwe jest po złożeniu przez Widza oświadczenia, że według swojej wiedzy nie jest osobą zakażoną, przebywającą na kwarantannie, pod nadzorem epidemiologicznym lub wykazującą cechy infekcji (gorączka, kaszel, duszności).

Dolnośląskie Centrum Filmowe (od 12 lutego)

Na weekend otwarcia m.in. pokazy przedpremierowe najnowszego filmu Thomasa Vinterberga „Na rauszu”, absolutnego zwycięzcy ostatniego rozdania Europejskich Nagród Filmowych (najlepsze: film, reżyseria, scenariusz oraz główna rola męska - Mads Mikkelsen). To historia grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka czegoś mocniejszego pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu alkoholu we krwi – przez cały dzień, również w pracy.

Zaraz po otwarciu kina organizatorzy zaprezentują także przedpremierowo „Sound of Metal”, za rolę w którym Riz Ahmed otrzymał niedawno nominację do Złotego Globu dla Najlepszego Aktora Dramatycznego. W filmie gra rolę Rubena, pełnego pasji perkusisty, towarzyszy mu Lu, przebojowa wokalistka. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło).

OH Kino (od 12 lutego)

Seanse od godziny 10.00 do późnych godzin wieczornych. Repertuar na www.ohkino.pl

Zasady bezpieczeństwa: Pełny reżim sanitarny, m.in. na terenie kina będzie obowiązek zakrywania ust i nosa, a miejsca na salach będą przygotowane z dystansem społecznym, co najmniej 2 metry, sale będą dezynfekowane po każdym seansie przez pracowników OH KINO, strefa gastronomiczna zgodnie z decyzją Rządu RP będzie nieczynna do odwołania.

W repertuarze co prawda może zabraknie dużych tytułów, ale Walentynki to takie święto gdzie spędzenie romantycznego wieczoru na sali kinowej weszło już do kanonu obchodzenia Dnia Zakochanych. W harmonogramie znajdą się filmy, które cieszyły się dużą popularnością jeszcze przed zamknięciem kin.

Narodowe Forum Muzyki (od 12 lutego)

Wznawia działalność koncertową z udziałem publiczności. W programach nadchodzących wydarzeń znajdą się zarówno utwory kameralne, jak i symfoniczne, dzieła dawnych i współczesnych twórców oraz muzyka jazzowa. na pierwszy ogień Yaroslav Shemet, który w piątek 12 lutego zadyryguje VIII Symfonią Ludwiga van Beethovena, zagra NFM Filharmonia Wrocławska.

Kasa NFM jest otwarta od 8 lutego i czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00–18.00 (z przerwą między 15.00 a 15.30), natomiast w sobotę w godzinach 14.00–19.30. Bilety można też rezerwować telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–17.00 oraz w soboty w godzinach 14.00–19.30 pod numerem 71 715 97 00.

Szczegółowy program koncertów na stronie na stronie www.nfm.wroclaw.pl.

Zasady bezpieczeństwa: zgodnie z zaleceniami i wytycznymi służb sanitarnych. Wszystkie koncerty odbywają się bez przerw.

Kino Nowe Horyzonty (od 13 lutego)

Obejrzymy hity ostatniej edycji Festiwalu Nowe Horyzonty, m.in. laureata Grand Prix i Nagrody Publiczności 20. MFF Nowe Horyzonty – „Metamorfozę ptaków” w reż. Catariny Vasconcelos. A ponadto także choćby „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, reż. Mariusz Wilczyński, „Na rauszu”, reż. Thomas Vinterberg, „Palm Springs”, reż. Max Barbakow, czy „Sound of Metal” w reż. Dariusa Mardera, a także dokument „Helmut Newton. Piękna i bestia” w reż. Gero von Boehma. 

Zasady bezpieczeństwa: w przestrzeni kina rozmieszczone są stacje do dezynfekcji dłoni i specjalne oznaczenia przypominające o utrzymywaniu dystansu, zwłaszcza przy kasach czy kinowym bistro. Według wytycznych rządu sale projekcyjne mogą być zapełnione maksymalnie w 50%. Na terenie kina należy zakrywać usta i nos, także podczas seansów.

Teatr Scena Kamienica, ul. Joachima Lelewela 15 (od 13 lutego)

Już 13 lutego o 18.00 koncert „Lata 20&30” promujący wydawnictwo płytowe Stowarzyszenia Operetka Wrocławska. W programie wieczoru najpiękniejsze melodie dwudziestolecia międzywojennego i tańce retro, a znakomici wokaliści i tancerze przeniosą w podróż po kabaretowym świecie Eugeniusza Bodo i Hanki Ordonówny, zatańczą tango milonga z Mieczysławem Foggiem, czy bawić będą przy przebojach Sławy Przybylskiej i Jana Kiepury.

W niedzielę 14 lutego o 18.00 koncert ostatkowo-walentynkowy „Zakochaj się w operetce”, czyli wieczór przy dźwiękach znanych i lubianych operetek węgierskich, francuskich, wiedeńskich twórców. Zabrzmią największe przeboje z „Księżniczki Czardasza”, „Hrabiny Maricy”, „Wesołej Wdówki”, „Zemsty nietoperza”. Wystąpią znakomici soliści, a całość ubarwią choreografią soliści Baletu Teatru Scena Kamienica.

Zasady bezpieczeństwa, czyli m.in. 50% zapełnienia widowni, spektakle bez przerw, obowiązkowe zasłanianie ust i nosa, szatnia oraz kawiarnia są nieczynne.

Teatr Muzyczny Capitol (od 18 lutego)

W dniach 18-21 lutego Capitol zaprasza na „Lazarusa” z muzyką Davida Bowiego, w reż. Jana Klaty, najnowszą produkcję teatru, która premierę miała jesienią 2020 roku.

Tydzień później, 25 lutego, będzie można obejrzeć jeden spektakl „Mocka. Czarnej burleski” na motywach powieści Marka Krajewskiego, w reż. Konrada Imieli.Po raz pierwszy na spektaklu wyświetlane będą napisy w języku angielskim.

Autorką znakomitych tłumaczeń songów Romana Kołakowskiego i Konrada Imieli jest wrocławska dziennikarka i anglistka, Dagmara Chojnacka.

Na Scenie Ciśnień 20 lutego „Mów coś, śpiewaj!” - drugi odcinek cyklu rozpoczętego rok temu i zawieszonego przez lockdown. To improwizowane wieczory z udziałem artystów Capitolu i zespołu Teatru Improkracja. Tym razem Capitol reprezentować będą Helena Sujecka i Mikołaj Woubishet.

Zasady bezpieczeństwa: w teatrze nadal obowiązują pandemiczne zasady bezpieczeństwa - 50% widowni, dystans społeczny, maseczki.

Wrocławski Teatr Współczesny (od 18 lutego)

WTW zaczyna spektaklem „Miejskiego ptasiarza”, który swoją premierę miał we wrześniu ub.r. na Scenie na Strychu. Wyreżyserowała go Weronika Szczawińska. Warto sprawdzić, czy – wbrew słowom, często powtarzanym w tym przedstawieniu przez jednego z bohaterów (w którego wcielił się świetny aktor Jerzy Senator), że „nie wydarzyło się nic ważnego” – sztuka zasługuje na miano wydarzenia tego sezonu teatralnego.

Sztuka będzie grana 18 i 19 lutego o godz. 19.00 i 20 lutego o 18.00.

Opera Wrocławska (od 19 lutego)

Pierwsze spektakle na żywo – 19 lutego (balet „Giselle” Adolphe'a Adama), a 26 lutego opera „Poławiacze pereł” Georgesa Bizeta. 

Wrocławski Teatr Pantomimy (od 25 lutego)

W czwartek 25 lutego o 18.00 premiera podwórkowa (trzeba ubrać się ciepło)  spektaklu „Królowa. Baśń podwórkowa” w reżyserii Artura Borkowskiego. Tytuł nie jest przypadkowy, bo premierę zaplanowano na teatralnym podwórku przy al. Dębowej 16, gdzie swoją siedzibę ma zespół WTP.

Inspiracją dla nowego, uwaga, familijnego projektu jest słynna baśń „Królowa śniegu” Hansa Christiana Andersena. Zobaczymy więc tytułową Królową śniegu, będą dzieci – Kaj i Gerda, będzie piękna przypowieść o wspaniałej przyjaźni, dla której jesteśmy w stanie niejedno poświęcić, choćby, jak tutaj, wyruszyć w podróż, by naszego przyjaciela odnaleźć.

„Siła Gerdy, jej samozaparcie, narastająca z każdym krokiem odwaga, pokazują, że każdy z nas – mały, czy duży – ma w sobie niezwykłe pokłady siły umożliwiające podjęcie walki o to, na czym nam naprawdę zależy” – przekonują realizatorzy.

W role wieli postaci wcieli się dziesięcioro aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy, reżyseruje Artur Borkowski, a dramaturżką jest Agnieszka Charkot.

Inne instytucje

Hydropolis, od 12 lutego

Hydropolis. Centrum Wiedzy o Wodzie

Hydropolis. Centrum Wiedzy o Wodzie

Spacery i wycieczki / Dla wszystkich
Termin bezterminowo

Miejsce Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie

Zobacz

Lodowisko na Stadionie Wrocław, od 12 lutego

Lodowisko na Stadionie Wrocław

Lodowisko na Stadionie Wrocław

Zajęcia sportowe / Dla seniorów / Dla dzieci / Dla rodziców / Dla wszystkich
Termin od 14 listopada 2020 do 28 lutego 2021

Miejsce Stadion Wrocław

Zobacz

MovieGate – Galeria Sztuki Filmowej Wrocław, od 12 lutego

MovieGate – Galeria Sztuki Filmowej Wrocław

MovieGate – Galeria Sztuki Filmowej Wrocław

Wystawa / Eventy
Termin bezterminowo

Miejsce MovieGate – Galeria Sztuki Filmowej Wrocław

Zobacz

Pływalnia Orbita (Wejherowska), od 12 lutego

Pływalnia Orbita – basen przy Wejherowskiej

Pływalnia Orbita – basen przy Wejherowskiej

Zajęcia sportowe / Dla wszystkich
Termin bezterminowo

Miejsce Basen przy Wejherowskiej

Zobacz

Korty tenisowe Spiska

Procedury obowiązujące podczas pandemii COVID-19

 • obowiązuje limit 5 osób na kort
 • rezerwacja kortów możliwa jest online lub telefonicznie
 • płatności powinny być dokonywane wyłącznie kartami płatniczymi
 • obowiązkowa dezynfekcja rąk oraz sprzętu dla wchodzących i opuszczających obiekt
 • obowiązuje zasłanianie twarzy w momencie dotarcia na kort, natomiast w momencie przebywania na korcie, podczas gry nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa
 • po zakończeniu gry należy niezwłocznie opuścić kort (nie gromadzić się)

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl