wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wiosenne pokazy w Instytucie Grotowskiego
Zdjęcie ze spektaklu „Kwarantanna” fot. Tobiasz Papuczys
Zdjęcie ze spektaklu „Kwarantanna”

Wkrótce w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego będzie można obejrzeć kolejne dwa spektakle, w tym jedno premierowe. Pod koniec marca na deski powraca „Anhelli. Skowyt” Teatru ZAR w reżyserii Jarosława Freta. 10 i 11 kwietnia na widzów czeka premierowa „Kwarantanna” w reżyserii Jakuba Tabisza – przygotowana w ramach projektu „Teatr na faktach”. 

Reklama

Pierwsze wersja przedstawienia, zatytułowana „Anhelli. Wołanie”, miała premierę w Barbican Centre w Londynie we wrześniu 2009 r. – jako ostatnia część tryptyku „Ewangelie dzieciństwa”, pokazywanego w ramach POLSKA! YEAR w Wielkiej Brytanii. W październiku 2011 r. specjalną wersję zaprezentowano w Belchite koło Saragossy, w ruinach kościoła San Augustino w historycznej części miasta, noszącej ślady hiszpańskiej wojny domowej (1936-1939). „Anhelli” był grany także we Florencji (festiwal Fabbrica Europa), San Francisco (International Arts Festival, SFIAF), Paryżu (kościół Saint-Merii), Teheranie, Madrycie, we Wrocławiu (VII Olimpiada Teatralna „Świat miejscem prawdy”) oraz w wielu innych miejscach w kraju i za granicą.

W 2019 roku zespół w częściowo zmienionym składzie skoncentrował się na stworzeniu kolejnej wersji spektaklu, zatytułowanej „Anhelli. Skowyt”. Jej prapremiera odbyła się we wrześniu 2019 r. w japońskiej Todze podczas IX Olimpiady Teatralnej.

Anhelli. Skowyt

Anhelli. Skowyt

Teatr muzyczny
Termin od 25 marca 2021 do 30 marca 2021

Miejsce Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu

Zobacz

Jedną z historii opowiadanych od zawsze jest opowieść o zarazie. Temat – który zdawał się już być zapomniany w Europie, znany bardziej z lektur, takich jak „Dżuma” Alberta Camusa, czy z bardzo już dawnej relacji z zamkniętego przez ospę Wrocławia – powrócił. Zdefiniował nasze lęki, odwołał plany i stał się łącznikiem w rozmowie, głównym punktem odniesienia. „Czy znasz kogoś, kto zachorował?”, „Czy dobrze się czujesz?”, „Czemu tak kaszlesz?”, „Gdzie masz maseczkę?”. Nagle zaczęliśmy zwracać uwagę na to, jak i z kim się witamy, na co się narażamy, gdzie jest dużo, a gdzie mało ludzi. Nastąpiła izolacja fizyczna i psychiczna. Przez około sześć tygodni Polska żyła w lockdownie – przymusowym zamknięciu. To jest kanwa premierowej „Kwarantanny”.

Kwarantanna

Kwarantanna

Spektakl
Termin od 10 kwietnia 2021 do 11 kwietnia 2021

Miejsce Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl