wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Dziś Święto Muzyki – specjalny darmowy koncert przed Operą Wrocławską
plakat wydarzenia materiały organizatorów
plakat wydarzenia

W Święto Muzyki nie może jej zabraknąć, co wykorzystała Opera Wrocławska. Już po raz kolejny z balkonu budynku przy ulicy Świdnickiej zgromadzona publiczność posłucha aż osiemnaście utworów – od uwertur operowych i tańców poprzez arie po sceny chóralne. Wystąpią, rzecz jasna, soliści naszej sceny operowej. Start o 21.00. Wstęp jest wolny.

Reklama

Muzycy wychodzą do publiczności

Po raz pierwszy Święto Muzyki zorganizowano w 1982 roku we Francji, zresztą w wielu krajach do dziś można znaleźć koncerty pod wspólną nazwą Fête de la Musique. Ważne, że wydarzenia powinny być dostępne dla wszystkich melomanów, zwykle bezpłatnie, a przy tym w przestrzeni miejskiej, by artyści wyszli z muzyką do publiczności poza filharmonie, teatry operowe etc.

Święto Muzyki w Operze Wrocławskiej – Viva Opera

Święto Muzyki w Operze Wrocławskiej – Viva Opera

Opera / W plenerze / Dla wszystkich
Termin 21 czerwca 2019 21:00

Miejsce Opera Wrocławska

Zobacz

Arie z balkonu opery przy ul. Świdnickiej

W „Don Giovannim” Mozart i jego librecista Lorenzo da Ponte przywołują piękną scenę muzykowania pod balkonem upatrzonej wybranki. Uwodziciel śpiewa pod oknem wybranki poruszającą zmysły serenadę. W piątek 21 czerwca z balkonu Opery Wrocławskiej nie usłyszymy wprawdzie tego fragmentu, ale będzie wiele innych szlagierów, które publiczność uwielbia z dzieł, jakie teatr ma obecnie w repertuarze. Akcenty Moniuszkowskie są także ważne, jako że obchodzimy właśnie Rok Moniuszkowski. Nie zabraknie przepięknej arii „kurantem” i mazura ze „Strasznego dworu”, będą żywiołowe „Tańce góralskie” z „Halki”.

Na co jeszcze warto poczekać?

Choćby na pełen wdzięku duet kwiatów z opery „Lakme” Leo Delibesa, prześmieszną arię nakręcanej lalki Olimpii z „Opowieści Hoffmanna” Jacquesa Offenbacha, czy habanerę Carmen z arcydzieła Georgesa Bizeta. Będzie toast „Libiamo” z Verdiowskiej „Traviaty” i legendarna pieśń neapolitańska „O sole mio”. Wystąpią soliści (sopranistka Maria Rozynek-Banaszak, mezzosopranistka Aleksandra Opała i tenor Aleksander Zuchowicz), chór i orkiestra Opery Wrocławskiej pod batutą Katarzyny Tomali-Jedynak, zaś wieczór poprowadzi Paweł Gołębski.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl