W scenariuszu wykorzystano m.in. fragmenty dramatów „Kartoteki”, „Rajskiego ogródka”, „Śmiesznego staruszka” i „Wyszedł z domu”. Pojawią się też fragmenty prozy Różewicza m.in. „Kup kota w worku”, „Matka odchodzi” i poezja z wielu zbiorów m.in. „Czerwona rękawiczka”, „Niepokój”, „Trelemorele”.
- „Nauka chodzenia” to dla nas przygoda, sposób na przedstawienie spuścizny poetyckiej, filozoficznej i literackiej wrocławskiego poety – wyjaśnia Paweł Miśkiewicz. – Podejmujemy próbę napisania współczesnej „Kartoteki” na podstawie utworów Różewicza. Będzie to przegląd wątków, tematów, którymi zajmował się i obserwacji, które poczynił na temat współczesności. – wymienia. – Aktorzy nie tworzą na scenie bohaterów, ale pokazują tropy i idee.
Na scenie zobaczymy Annę Błaut, gościnnie Krzesisławę Dubielównę, Marię Kanię, Annę Kiecę, Ewelinę Paszke-Lowitzsch, Krzysztofa Boczkowskiego, Przemysława Kozłowskiego, Marcina Łuczaka, Jerzego Senatora. Do zespołu aktorskiego dołączą także muzycy – na harfie grać będzie Anna Pasic, a na kontrabasie Żenia Betliński. Wystąpią też akrobaci z wrocławskich klubów Akto-Smyk i Dare Dance.
Autorem scenariusza i reżyserii jest Paweł Miśkiewicz, reżyser teatralny, aktor i były dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu (2001-2004), reżyser ponad 40 spektakli. Scenografię zaprojektowała Barbara Hanicka, kostiumy Hanka Podraza. Autorem muzyki jest Adam Skrzypek, światła i projekcji Marek Kozakiewicz.

Nauka chodzenia
Inne Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego