wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

6°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:25

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Festiwal „Muzyka w dawnym Wrocławiu”. Bezpłatne koncerty kameralne wrocławskich muzyków
Kliknij, aby powiększyć
Pianistka Hanna Lizinkiewicz wystąpi 2 lipca, podczas pierwszego z serii koncertów fot. mat. pras.
Pianistka Hanna Lizinkiewicz wystąpi 2 lipca, podczas pierwszego z serii koncertów

W sobotę, 2 lipca, startuje festiwal „Muzyka w dawnym Wrocławiu”, pomysł wrocławskiej pianistki Moniki Kruk, której zależało, aby w ciekawych wnętrzach zaprezentować niebanalnych artystów i repertuar. W lipcu i sierpniu koncerty zaplanowano w sali sesyjnej Dworca Głównego, Muzeum Etnograficznym, czy Domu dla kultury OP ENHEIM. Wśród wykonawców – utalentowani wrocławscy muzycy. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Reklama

Koncerty w ciekawych miejscach Wrocławia

Ubiegłoroczna edycja Letniego Festiwalu Kameralnego „Muzyka w dawnym Wrocławiu” była pierwszą, koncerty odbyły się tylko w sierpniu, ale Monika Kruk, wiceprezeska Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych „Mosty Kultury”, postanowiła, że w tym roku będzie zdecydowanie więcej propozycji dla melomanów i dotrzymała słowa.

Koncerty wpisują się w wakacyjną kanikułę, kiedy zamkniętych jest wiele instytucji kultury, ale do miasta przyjeżdża sporo turystów i chętnie wybiera niekoniecznie festiwale pod znakiem popu i rocka, ale też klasyki. 

Tym razem program obejmuje zarówno lipiec (2.07, 16.07, 30.07), jak i sierpień (12.08, 27.08), a muzyki na kameralne obsady posłuchamy m.in. w domu dla kultury OP ENHEIM na pl. Solnym, w Muzeum Etnograficznym przy Traugutta, czy sali sesyjnej Dworca Głównego.  

Organizator - Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych „Mosty Kultury” pragnie odświeżyć tradycję salonów muzycznych i tym samym uczynić muzykę klasyczną bardziej przystępną. W pięknych, starannie wybranych wnętrzach historycznych Wrocławia, wieczorową porą, prezentowana będzie na najwyższym poziomie artystycznym ciekawa i mało jeszcze wciąż znana literatura kameralna.
Monika Kruk, inicjatorka festiwalu

Czego posłuchamy na festiwalu latem 2022

Utwory wielkich mistrzów romantyzmu, melancholijna muzyka baroku, odnalezione w zbiorach specjalnych wrocławskich bibliotek utwory Paula Caro czy Stanisława Niewiadomskiego, oraz muzyka Jana Adama Maklakiewicza i Mieczysława Wajnberga.

Co ważne, przed każdym koncertem zaproszeni prelegenci przypomną słuchaczom historie wszystkich miejsc, w których odbędą się koncerty. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się: Zofia Neugebauer, Krzysztof Karpeta, Apeiron Trio, Tomasz Daroch, Magdalena Blum, Michał Marcol i Radosław Pujanek. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl