wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Muzeum Poczty i Telekomunikacji – plany na 2018 rok

Muzeum Poczty i Telekomunikacji – plany na 2018 rok

Data publikacji: Autor:

W niewielkim i jedynym tego typu muzeum w Polsce spore zmiany. Nowa dyrektor Agnieszka Miza zapowiada otwarcie skarbca, udostępnienie dotychczas nie pokazywanych zbiorów i ich gruntowną renowację. Na razie, do oglądania, po dyskretnym liftingu, wystawa stała oraz ekspozycja czasowa poświęcona 500-leciu Reformacji.

Reklama

Muzeum na nową dyrektor

Agnieszka Miza, która jak sama przyznała, debiutuje w muzealnictwie, wcześniej pełniła funkcję zastępcy dyrektora Wydziału Kultury w Urzędzie Marszałkowskim i do jej zadań należał m.in. nadzór nad instytucjami kultury urzędu. Na stanowisku dyrektora Muzeum Poczty i Telekomunikacji Agnieszka Miza zastąpiła zwolnioną przez marszałka Cezarego Przybylskiego dyrektor Jadwigę Bartków-Domagałę (po spowodowanej szeregiem kradzieży kontroli, która wykazała brak blisko 140 eksponatów z zasobów muzeum).

Agnieszka Miza zapowiada zmiany w Muzeum Poczty i Telekomunikacji/fot. MAT

Nowoczesna promocja

Nowa dyrektor już od ubiegłego roku pracuje nad wizerunkiem małego, ale ważnego Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Instytucja ma już nowe logo, pojawiły się ciekawe promocyjne ulotki, są ambitne plany na przyszłe miesiące. Po raz pierwszy od dwudziestu lat zmieniła się wystawa stała, wprawdzie nie rewolucyjnie, ważne jednak, że Agnieszka Miza dostrzega palącą potrzebę wprowadzenia zmian i unowocześnienia muzeum. – W najbliższym czasie chciałabym poddać konserwacji zbiory, które należałoby odgrzybić, trzeba również doposażyć powierzchnie magazynowe, zaplanować remont sali dyliżansowej – wylicza dyrektor Muzeum Poczty i Telekomunikacji.

Skarbiec dla zwiedzających

Agnieszka Miza marzy także o otwarciu dla zwiedzających skarbca, który znajduje się pod pomieszczeniami, w jakich obecnie mieści się urząd pocztowy. – Skarbiec jest obecnie pusty, ale mam obietnicę przekazania go na potrzeby muzeum – mówi dyrektor. W skarbcu znalazłyby się m.in. skrytki, w których byłyby zdigitalizowane najcenniejsze zbiory.

Znaczki na wystawie „500 lat Reformacji”

Na razie w Muzeum Poczty i Telekomunikacji można oglądać stałą wystawę poświęconą historii Poczty Polskiej, czy prezentację dawnych radioodbiorników i telewizorów. Wystawą czasową jest natomiast ekspozycja dedykowana 500. rocznicy Reformacji, stąd wiele znaczków z Marcinem Lutrem, czy Janem Kalwinem.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama