Kongres Kultury – rozmowy o przyszłości, także o skutkach powodzi
Kongres Kultury Wrocławia i Dolnego Śląska od samego początku przygotowywany jest z myślą o lokalnych środowiskach twórczych. Dlatego program wydarzenia konstruowany jest w oparciu o zagadnienia istotne i obecne w ich działalności.
Wśród planowanych debat nie zabraknie m.in. rozmów o kondycji i przyszłości kultury Dolnego Śląska, edukacji kulturalnej, wsparciu artystów w rozwoju czy finansowaniu kultury.
Istotne miejsce w programie spotkań zajmie również problematyka mierzenia się ze skutkami powodzi na Dolnym Śląsku oraz możliwości pomocy poszkodowanym lokalnym ośrodkom kultury.
Uczestnicy i uczestniczki Kongresu będą mieć również możliwość udziału w warsztatach oraz w szeregu dyskusji, mających na celu pogłębienie tematyki przedstawionej w ramach spotkań panelowych. Nie zabraknie również części artystycznej.
Kongres Kultury Wrocławia i Dolnego Śląska – jak się zarejestrować?
Rejestracja na Kongres Kultury Wrocławia i Dolnego Śląska jest bezpłatna. Każda z uczestniczących osób może wybrać indywidualną ścieżkę uczestnictwa w Kongresie, deklarując udział w konkretnych punktach programu.
Tu się zarejestrujecie – pełny program Kongresu Kultury Wrocławia i Dolnego Śląska.
Kongres Kultury Wrocławia i Dolnego Śląska odbędzie się w piątek 25 października i w sobotę 26 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1).
Przygotowują go dwie instytucje kultury – Wrocławski Instytut Kultury (instytucja miejska) i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (instytucja wojewódzka), we współpracy z zarządzającymi kulturą w Urzędzie Miejskim Wrocławia i Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.