wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Galerie miejskie we Wrocławiu. Ciekawe wystawy do obejrzenia
Marian Bogusz 1920-1980 Galeria Miejska we Wrocławiu cc
Marian Bogusz 1920-1980

Można do nich wpaść po drodze z pracy, albo w weekend z przyjaciółmi. Zobaczcie wybrane propozycje wystaw w galeriach miejskich. Wstęp do Galerii Miejskiej, filii BWA, Entropii jest bezpłatny. Wrażenia bezcenne.

Reklama

Galeria Miejska, ul. Kiełbaśnicza 28 (wystawa do 29.07)

Niezwykłe kolorystycznie prace współzałożyciela słynnej Grupy 55 – Mariana Bogusza (na papierze, płótnie, również fotografie projektów scenograficznych) – zachwycą tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać jednego z najważniejszych polskich awangardzistów.

Na wystawie zaintrygują m.in. geometryczne formy i nasycone kolory. Warto  je obejrzeć, bo trudno potem wyrzucić te obrazy z głowy. I dobrze, bo sam artysta (zmarł w 1980 roku) uważał, że sztuka powinna być elementem naszej codzienności. 

Wystawa w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

Wystawa w Galerii Miejskiej we Wrocławiu "Marian Bogusz/ 1920-1980"

Wystawa
Termin od 25 czerwca 2021 18:00 do 29 lipca 2021 18:00

Miejsce Galeria Miejska

Zobacz

Galeria SIC! BWA Wrocław, pl. Kościuszki 9 (wystawa do 31.07)

„Pętla” to wystawa poświęcona Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej, pierwszemu powojennemu kompleksowi mieszkaniowemu we Wrocławiu. Budynki na stałe wpisały się w krajobraz miasta. Arkady przy ul. Świdnickiej nadal są jednym z najlepiej rozpoznawalnych punktów Wrocławia, a galeria SIC!, po ponad 60 latach od powstania KDM, właśnie tu ma swoją siedzibę.

Wystawa to więc nie tylko wspomnienie architektonicznego wydarzenia, jakim było wybudowanie kompleksu, ale i refleksja nad tym, jak dziś postrzegamy to miejsce, mieszkańców.

Pętla. Wystawa o Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej

Pętla. Wystawa o Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej

Wystawa
Termin od 14 maja 2021 do 24 lipca 2021

Miejsce galeria SIC! BWA Wrocław

Zobacz

Galeria BWA Wrocław Główny, na antresoli dworca głównego (wystawa do 12.09)

Tu wystawa „Nagi Nerw” (w ramach studia mistrzowskiego prowadzonego przez Joannę Rajkowską), czyli przegląd tego, co w młodej współczesnej polskiej sztuce może wzbudzać zainteresowanie. Można potraktować wizytę jako nadrobienie zaległości, a oglądając prace osiemnastu zaproszonych przez Joannę Rajkowską uczestniczek i uczestników przekonać się, jak czytają otaczającą nas rzeczywistość i jej problemy.

Nagi nerw Studio Mistrzyni: Rajkowska

Nagi nerw Studio Mistrzyni: Rajkowska

Wystawa
Termin od 28 maja 2021 19:00 do 12 września 2021 23:59

Miejsce BWA Wrocław Główny

Zobacz

Dizajn BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2/4 (wystawa do 31.10)

Coś dla pasjonatów historii miasta, bo Wrocławskie Pola Irygacyjne, uruchomione jeszcze w 1881 roku, i będąc główną miejską oczyszczalnią ścieków, przetrwały aż do 2015 roku. W międzyczasie powstał prawdziwy ekosystem na niebagatelnej powierzchni 1200 ha i to we Wrocławiu. „Przez 134 lata działania, dzięki stałej podaży wody, wytworzył się tu wodno-bagienny, żywy i odporny ekosystem” – podkreślają organizatorzy wystawy.

Teraz tematem pól irygacyjnych zainteresowali się ekolodzy (istnieją tam m.in. ptasie lęgowiska), ale i aktywiści oraz artyści. Wystawa jest okazją, by nie tylko obejrzeć (m.in. na zdjęciach) wyjątkowe miejsce, ale zastanowić się, jaka przyszłość czeka podobne tereny.

Pole Regeneracji. Wystawa o Wrocławskich Polach Irygacyjnych

Pole Regeneracji. Wystawa o Wrocławskich Polach Irygacyjnych

Wystawa
Termin od 9 lipca 2021 19:00 do 31 października 2021 23:59

Miejsce Galeria Dizajn BWA Wrocław

Zobacz

Galeria Entropia, ul. Rzeźnicza 4 (wystawa do 28.07)

Artystyczna odpowiedź na ekoproblem, kiedy rzeźbiarzowi Tomaszowi Opani zaczęły (w wyniku zarazy ziemniaczanej) gnić posadzone, ale nie spryskane uprzednio chemią rośliny. Strata i żal były ogromne, a obawa, że zarazę przenosić można także używając ogrodowych narzędzi przy pracach, stała się inspiracją do artystycznych działań. Skażone narzędzia zaczynają żyć własnym życiem. „Wykrzywiają się, zwijają, miękną, łączą w pary lub całe koalicje” – tłumaczy Tomasz Opania.

Tomasz Opania Zaraza Ziemniaczana

Tomasz Opania Zaraza Ziemniaczana

Wernisaż / Wystawa
Termin od 30 czerwca 2021 17:00 do 28 lipca 2021 18:00

Miejsce Galeria Entropia

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl