wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Filmy 19. Festiwalu Nowe Horyzonty wkrótce także w kinach
Filmy 19. Festiwalu Nowe Horyzonty wkrótce także w kinach

Nowy film Pedra Almodóvara „Ból i blask” w kinach od 30 sierpnia

Nie zdążyliście, albo nie mieliście szansy obejrzeć filmów podczas 19. Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty? Wiele spośród tytułów, które miały premiery we Wrocławiu, trafi do dystrybucji kinowej. Już od połowy sierpnia nowy film Quentina Tarantino z gwiazdami Hollywood i Rafałem Zawieruchą w roli Romana Polańskiego. Także pod koniec wakacji nowe dzieło Pedra Almodóvara.

Reklama

Najważniejsze premiery festiwalowe

Wśród pokazywanych na Nowych Horyzontach filmów ponad 15 trafi do szerszej dystrybucji i będzie je można zobaczyć w kinach studyjnych.

Wśród hitów są zwłaszcza nowe obrazy Quentina Tarantino, Pedra Almodóvara, czy zwycięzca tegorocznego festiwalu w Cannes, film „Parasite” w reżyserii południowokoreańskiego twórcy Bong Joon-ho, a także już szeroko komentowana „Mowa ptaków” Xawerego Żuławskiego według scenariusza jego ojca, Andrzeja Żuławskiego, czy „Obywatel Jones” Agnieszki Holland.

Tarantino, być może ostatni (16.08)

Amerykański reżyser napomyka nieśmiało o zakończeniu kariery, a wtedy „Pewnego razu... w Hollywood” byłoby jego łabędzim śpiewem. Bohaterami są w filmie przyjaciele – przebrzmiały gwiazdor westernów (Leonardo di Caprio) i kaskader (Brad Pitt), a w tle tragiczna historia smierci Sharon Tate (Margot Robbie), żony Romana Polańskiego (polski aktor Rafał Zawierucha). – Pokaz filmu na Festiwalu Nowe Horyzonty będzie jednym z pierwszych w Europie, a zainteresowanie tytułem było ogromne. W Cannes, gdzie film miał premierę, po bilety ustawiały się kolejki, jakich nie widziałem tam od 20 lat – podkreśla Roman Gutek.

Pedro w doskonałej formie (30.08)

Hiszpański piewca kolorów, radości życia, ale i refleksji nad różnymi obliczami miłości tym razem nakręcił film ze swoim ulubionym Antoniem Banderasem, który wciela się w reżysera filmowego Salvadora Malla, obecnie w twórczym impasie, z którego ciężko mu wyjść. Pomóc może podróż w przeszłość, do dzieciństwa, pierwszej miłości do kogoś i do kina. Krytycy już teraz porównują dzieło Alodóvara do „Osiem i pół” Felliniego.

Rzecz o współczesnych pasożytach (20.09)

Tegoroczny triumfator z Cannes. Południowokoreański reżyser, znany dotychczas m.in. z filmu „Okja”, tym razem zaangażował rodzimych aktorów, którzy grają koncertowo. A obserwujemy dwie rodziny z dwóch różnych światów – wiążących koniec z końcem cwaniaków i oszustów oraz zamożnych parweniuszy, których ubożsi będą chcieli wykorzystać do własnych celów. Tragikomedia, która zachwyciła jury w Cannes i krytyków.

Historia sprawiedliwego (25.10)

Agnieszka Holland opowiada o dziennikarzu, który odsłonił przed światem Hołodomor, czyli wielki głód na Ukrainie. W 1933 roku Walijczyk Gareth Jones, pojechał jako korespondent do ZSRR, a tam zdołał odkryć to, co władza skutecznie próbowała ukryć przed światem – temat wielkiej klęski głodu na Ukrainie, wyniku zbrodniczego reżimu zaprowadzonego przez Stalina.

Zobaczcie daty premier filmowych

 • 16.08.2019 – Pewnego razu... w Hollywood, reż. Quentin Tarantino
 • 30.08.2019 – Ból i blask, reż. Pedro Almodóvar
 • 20.09.2019 – Parasite, reż. Bong Joon-ho, Dzięki Bogu, reż. François Ozon
 • 27.09.2019 – Mowa ptaków, reż. Xawery Żuławski
 • 11.10.2019 – Wysoka dziewczyna, reż. Kanter Bałagow
 • 18.10.2019 – Portret kobiety w ogniu, reż. Céline Sciamma
 • 25.10.2019 – Van Gogh. U bram wieczności, reż. Julian Schnabel
 • 25.10.2019 – Obywatel Jones, reż. Agnieszka Holland
 • 15.11.2019 – Zdrajca, reż. Marco Bellocchio
 • 22.11.2019 – Angelo, reż. Markus Schleinzer
 • 6.12.2019 – Nasz czas, reż. Carlos Reygadas
 • 3.01.2020 – Deerskin, reż. Quentin Dupieux
 • 21.02.2020 – Tommaso, reż. Abel Ferrara
 • 13.03.2020 – Biały, biały dzień, reż. Hlynur Pálmason
 • 17.04.2020 – Siła ognia, reż. Oliver Laxe
 • 15.05.2020 – Liberté, reż. Albert Serra

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl