wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Biuro Wrocław 2016 zaprasza na kulturalne lato w mieście
Zielona czytelnia w parku Tołpy fot. Alicja Nowicka
Zielona czytelnia w parku Tołpy

Lato w mieście pełne kultury – zapowiada Biuro Wrocław 2016 i proponuje wydarzenia zarówno dla miłośników serwowanej z odrobiną szaleństwa muzyki klasycznej, polskiej rzeźby na najwyższym, światowym poziomie, sztuk – zarówno pięknych, jak i walki – z Dalekiego Wschodu oraz ofertę spędzania czasu na łonie natury dla mieszkańców wrocławskich osiedli.

Reklama

Na japońskiej fali: Nihon No Nami

Zaproszenie w podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli kolejna edycja festiwalu Nihon No Nami („Japońska fala”), organizowanego przez Fundację Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI i Biuro Wrocław 2016. Japońską kulturę i sztukę mieszkańcom Wrocławia przybliżą goście przybyli Dalekiego Wschodu, m.in. Kosen Yanagiya – performer rakugo, japońskiego teatru jednego aktora, tancerze i muzycy jiutamai – wyjątkowego tańca wykonywanego w świątyniach shinto oraz aktorka mimiczna Yumi Sato, która tym razem wejdzie w rolę wokalistki prezentującej tradycję i współczesność japońskiej pieśni.

Będzie także wystawę prac Małgorzaty MAUKO Korczak łączących cechy japońskiej kaligrafii (shodo) i malarstwa tuszowego (sumi-e), a o swoim spotkaniu z kyogi karuta(japońską grą polegającą na rozpoznawaniu wierszy po ostatnich znakach) opowie Bartosz Hołoszkiewicz. Na uczestników czekają też warsztaty – makijażu scenicznego czy noszenia kimono, pokazy sztuk walki, prezentacje bonsai oraz japońskiej broni.

Wrocławski Festiwal Kultury Japońskiej

Wrocławski Festiwal Kultury Japońskiej

Koncert / Wystawa / Eventy / Warsztaty
Termin od 10 czerwca 2017 14:00 do 11 czerwca 2017 20:59

Miejsce Impart

Zobacz

Pamięci Magdaleny Abakanowicz

Fundacja All That Art! Wrocław, Biuro Wrocław 2016, European ArtEast Foundation London, we współpracy z Magdalena Abakanowicz Studio prezentują „Ślady istnienia, w hołdzie dla Magdaleny Abakanowicz (1930-2017)” – wystawę retrospektywną dzieł jednej z najwybitniejszych artystek awangardowych Europy Wschodniej XX wieku, znanej z wykorzystywania tkaniny jako materiału do rzeźb.

Do 25 sierpnia w Galerii Dworcowej, w mia ART GALLERY oraz w przestrzeniach miejskich zaprezentowanych zostanie ponad sto rzeźb i rysunków, stanowiących przekrój twórczości Magdaleny Abakanowicz, pochodzących z jej prywatnych zbiorów. Wystawa, którą stworzył Mariusz Hermansdorfer (bliski przyjaciel artystki, długoletni dyrektor Muzeum Narodowego) wspólnie z Marią Rus Bojan – kuratorką specjalizującą się w sztuce Europy Wschodniej, obejmuje przekrój wszystkich etapów kariery artystki i stanowi punkt wyjścia do odkrycia Magdaleny Abakanowicz jako kobiety, artystki, Polki.

Ślady istnienia, w hołdzie dla Magdaleny Abakanowicz (1930-2017)

Ślady istnienia, w hołdzie dla Magdaleny Abakanowicz (1930-2017)

Wystawa
Termin od 23 czerwca 2017 do 25 sierpnia 2017

Miejsce Art. Main Station by mia

Zobacz

Organowe improwizacje Festiwal Organowy NON SOLA SCRIPTA

Od  2 lipca XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy NON SOLA SCRIPTA – jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych przeglądów muzyki organowej w Polsce i Europie. Seria koncertów o wyjątkowej formule programowej: festiwal łączy organową klasykę z muzyką improwizowaną (także w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów), znakomite dzieła muzyki dawnej z propozycjami współczesnymi. To muzyczna podróż przez kilka wieków w jednym z najpiękniejszych zakątków Wrocławia.

Koncerty odbywają się w niedzielne, wakacyjne wieczory w przepięknych wnętrzach kościoła Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, na co dzień niedostępnego dla zwiedzających. Będzie można największych wirtuozów i improwizatorów organów, tytularnych organistów najwspanialszych katedr Polski i zagranicy – w tym roku zaproszenie na wrocławski festiwal przyjęli m.in. Roman Parucki (Gdańsk) i Małgorzata Klorek (Warszawa), Winfried Boenig (Kolonia, Niemcy), Jan van Mol (Antwerpia, Belgia) i Giulio Mercati (Mediolan, Włochy).

Bilety w sprzedaży od 13 czerwca.

XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy NON SOLA SCRIPTA

XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy NON SOLA SCRIPTA

Koncert
Termin od 2 lipca 2017 do 27 sierpnia 2017

Miejsce Kościół Świętego Krzyża – Ostrów Tumski

Zobacz

„Sąsiadujemy” na wrocławskich osiedlach 

Koncerty, happeningi, spacery po różnych zakątkach miasta, pokazy filmowe, warsztaty i spektakle – od końca maja trwa inicjatywa „Sąsiadujemy”, kontynuacja realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 projektu „Wrocław – wejście od podwórza”. Działania w ramach programu potrwają do października. Program rozpoczął się cyklem bezpłatnych wydarzeń kulturalnych skierowanych do mieszkańców Ołbina. W kolejnych miesiącach zaplanowano też działania na Brochowie i Przedmieściu Oławskim. 

„Sąsiadujemy” na Ołbinie – działania ze szczególnym uwzględnieniem parku Tołpy oraz podwórek, gdzie usytuowane są instalacje powstałe podczas „Wrocław – wejście od podwórza” („Nieskończony Zielony”, „Kocham” oraz „Domek na Jesionie”). Program powstaje we współpracy ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol, Stowarzyszeniem Aktywnych Społecznie Trampolina oraz z innymi grupami i instytucjami z Ołbina. Zaangażowane grupy i podmioty, dzięki wsparciu merytorycznemu, organizacyjnemu, prawnemu i finansowemu, zorganizują na podwórkach własne małe projekty.

„Sąsiadujemy”  na  Ołbinie

„Sąsiadujemy” na Ołbinie

W plenerze / Warsztaty / Dla wszystkich
Termin od 7 czerwca 2017 do 14 października 2017

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl