wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. 12. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków w Nowych Horyzontach
12. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków w Nowych Horyzontach

Festiwal Pięć Smaków w Kinie Nowe Horyzonty 23-25 listopada

W Polsce kochaliśmy japońskich mistrzów – Akirę Kurosawę, Masakiego Kobayashiego, Yasujirō Ozu. Potem zachwyciliśmy się także twórcami z innych azjatyckich państw – pochodzącym z Tajwanu Angiem Lee, czy południowokoreańskim reżyserem Parkiem Chan-wookiem. Festiwal Pięciu Smaków to z kolei prezentacja najnowszego kina mniej jeszcze znanych, ale świetnych artystów z Azji.

Reklama

Filmy z Azji w Nowych Horyzontach

Filipiny, Japonia, Korea Południowa, Tajlandia i Wietnam – z tych krajów pochodzi sześć tytułów, które wybrano do tegorocznego programu festiwalowego. Fanów azjatyckich klimatów, ale i tych, którzy po prostu są spragnieni wartościowego kina czekają trzy dni pełne odkryć (23-25 listopada).

12. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków

Wydarzenie kinowe
Termin od 23 listopada 2018 do 25 listopada 2018

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

O czym opowiadają azjatyccy filmowcy

Co dziś fasynuje i znajduje się w kręgu zainteresowania reżyserów azjatyckich? W animacji „Ostatni rok” Koreańczyka Honga Deok-pyo bohaterowie to dwoje zagubionych i nieśmiałych młodych dorosłych próbujących nawiązać nić znajomości. W japońskim „Mordzie” – kasta samurajów, która kultywuje tradycję nauki sztuki walki, choć w kraju trwa pokój.

Tajskie „Samui Song” to portret aktorki uwikłanej w nieudany związek małżeński i próbującej znaleźć wyjście z matni, z kolei „Przerywane tłumaczenie” z Filipin to ciepły portret dorastającego chłopca, złaknionego uwagi rodziców, a wszystko na tle wydarzeń politycznych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl