wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Komunikacja miejska
  4. URBANCARD
na zdjęciu ilustracyjnym przód karty Urbancard archiwum www.wroclaw.pl
na zdjęciu ilustracyjnym przód karty Urbancard

URBANCARD, czyli Wrocławska Karta Miejska. Zobacz, co warto o niej wiedzieć i dlaczego warto ją posiadać!

Reklama

URBANCARD Wrocławska Karta Miejska 

URBANCARD Wrocławska Karta Miejska  Od maja 2010 działa we Wrocławiu system dystrybucji biletów z elektroniczną Wrocławską Kartą Miejską URBANCARD.

Od marca 2018 do dyspozycji pasażerów została oddana karta URBANCARD EP. Jest to nowoczesny i wielofunkcyjny nośnik usług i produktów elektronicznych w standardzie Mifare Desfire.

Karta URBANCARD EP poza funkcją biletu okresowego posiada funkcję Elektronicznej Portmonetki. Elektroniczna Portmonetka to rozwiązanie pozwalające na przechowywanie środków finansowychzapisywanych na URBANCARD EP pod postacią punktów (gdzie 1 punkt = 0,01 zł). Elektroniczna Portmonetka pozwala na zakup biletów jednorazowych, czasowych i grupowych bezpośrednio w kasownikach biletowych zamontowanych w pojazdach komunikacji miejskiej we Wrocławiu.

Elektroniczną Portmonetkę można doładować w stacjonarnych automatach biletowych, Punktach Sprzedaży i na stronie www.urbancard.pl.

Jak i gdzie wyrobić URBANCARD EP?

Aby otrzymać URBANCARD EP należy złożyć wniosek o wydanie karty osobiście w jednym z 5 Biur Obsługi Klienta URBANCRD lub poprzez stronę internetową www.urbancard.pl.

Wyrobione karty można odebrać w jednym z Biur Obsługi Klienta po upływie 2 dni roboczych od daty przyjęcia wniosku. W przypadku składania wniosku o kartę imienną należy dołączyć swoje aktualne zdjęcie (np. do legitymacji szkolnej/studenckiej, paszportu lub dowodu osobistego) w formacie JPEG, PNG, GIF (plik max. do 500 kb).

Zdjęcie do URBANCARD EP można również wykonać (nieodpłatnie) w Biurach Obsługi KlientaURBANCARD.

Wniosek złożony za pomocą strony internetowej wymaga osobistego potwierdzenia wjednym z Biur Obsługi Klienta przez osobę składającą wniosek, poprzez wylegitymowanie sięi złożenie podpisu na wniosku.

BIURA OBSŁUGI KLIENTA URBANCARD znajdują się w lokalizacjach:

  • ul. Grabiszyńska 9, 53-501 Wrocław, godziny otwarcia: pon.-pt.: w godz. 8.00–18.00,sob.: w godz. 9.00–14.00,
  • ul. Racławicka 2-4, 53-146 Wrocław, godziny otwarcia: pon.-pt.: w godz. 8.00–18.00,
  • ul. Ładna 1c, 50-353 Wrocław, godziny otwarcia: pon.-pt.: w godz. 8.00–18.00,
  • al. Kromera 21a , 51-163 Wrocław, godziny otwarcia: pon.-pt.: w godz. 8.00–19.00,
  • ul. Świeradowska 22, 50-559 Wrocław, godziny otwarcia: pon.-pt.: w godz. 8.00–19.00.

W każdym z ww. biur można złożyć wniosek o wydanie URBANCARD, odebrać kartę, atakże kupić bilety, zgłosić reklamację oraz zagubienie lub kradzież karty.

W przypadku wniosków składanych osobiście, miejsce złożenia wniosku o wydanie karty jestjednocześnie miejscem jej odbioru.

Rodzaje i ceny biletów we Wrocławiu 

Jak korzystać z karty URBANCARD EP? 

Karta URBANCARD EP służy jako identyfikator poświadczający nabycie przez Pasażerabiletów okresowych, oraz umożliwia doładowanie Elektronicznej Portmonetki za pomocąktórej w Kasownikach można nabyć bilety jednorazowe czasowe i grupowe.

Zakupu elektronicznego biletu okresowego, przypisanego do danej URBANCARD EP możnadokonać w automatach biletowych, Punktach Sprzedaży i w sklepie internetowym www.urbancard.pl.

Bilet okresowy zakupiony przez stronę WWW nie wymaga kodowania na karcie URBANCARD i URBANCARD EP. Zakodowania na karcie URBANCARD EP wymagają natomiast doładowania Elektronicznej Portmonetki zakupione w sklepie internetowym. Można tego dokonać w Automatach Biletowych, Punktach Sprzedaży i Kasownikach Biletowych.

Elektroniczna Portmonetka pozwala na zakup biletów jednorazowych, czasowych i grupowych bezpośrednio w Kasownikach umieszczonych w pojazdach komunikacji miejskiej we Wrocławiu.

Kartę URBANCARD lub URBANCARD EP, do której przypisany został zakupiony bilet należy mieć przy sobie w czasie korzystania z przejazdów wrocławską komunikacją zbiorową i okazywać do kontroli osobom uprawnionym. 

Bilety wrocławskiej komunikacji miejskiej w formie elektronicznej (okresowe) możnazakodować również na legitymację studencką.

Więcej informacji na www.urbancard.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl