wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

URBANCARD

URBANCARD, czyli Wrocławska Karta Miejska. Zobacz, co warto o niej wiedzieć i dlaczego warto ją posiadać!

Reklama

URBANCARD Wrocławska Karta Miejska 

Od maja 2010 działa we Wrocławiu system dystrybucji biletów z elektroniczną Wrocławską Kartą Miejską URBANCARD.  0d marca 2018 do dyspozycji pasażerów została oddana karta
URBANCARD EP. Jest to nowoczesny i wielofunkcyjny nośnik usług i produktów elektronicznych w standardzie Mifare Desfire. Karta URBANCARD EP poza funkcją biletu okresowego posiada funkcję Elektronicznej Portmonetki. Elektroniczna Portmonetka to rozwiązanie pozwalające na przechowywanie środków finansowych zapisywanych na URBANCARD EP pod postacią punktów (gdzie 1 punkt = 0,01 zł).

Elektroniczna Portmonetka pozwala na zakup biletów jednorazowych, czasowych i grupowych bezpośrednio w nowych kasownikach biletowych, w pojazdach komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Elektroniczną Portmonetkę można doładować w stacjonarnych automatach biletowych, Punktach Sprzedaży i na stronie www.urbancard.pl.

Jak i gdzie wyrobić URBANCARD EP?

Aby otrzymać URBANCARD EP (nowy rodzaj karty URBANCRD) należy złożyć wniosek o wydanie karty osobiście w jednym z 4 Biur Obsługi Klienta URBANCRD lub poprzez stronę internetową www.urbancard.pl/.

* karty URBANCRD wydane przed 8 marca 2018 zachowują swoje dotychczasowe funkcje i ważność. 

Wyrobione karty można odebrać w jednym z Biur Obsługi Klienta po upływie 2 dni roboczych od daty przyjęcia wniosku. W przypadku składania wniosku o kartę imienną należy dołączyć aktualne zdjęcie (np. aktualne zdjęcie do legitymacji szkolnej/studenckiej, paszportu lub dowodu osobistego). Zdjęcie do personalizacji URBANCARD EP można również wykonać (nieodpłatnie) w Biurach Obsługi Klienta URBANCARD.

Wniosek złożony za pomocą strony internetowej wymaga osobistego potwierdzenia w jednym z Biur Obsługi Klienta przez osobę składającą wniosek, poprzez wylegitymowanie się i złożenie podpisu na wniosku. Do wniosku należy dołączyć zdjęcie twarzy w formacie JPEG, PNG, GIF (plik max. do 500 kb)

BIURA OBSŁUGI KLIENTA URBANCARD znajdują się w lokalizacjach:

  • ul. Grabiszyńska 9, 53-501 Wrocław, godziny otwarcia: pn - pt: w godz. 8.00 – 18.00, sobota w godz. 9.00 - 14.00
  • ul Racławicka 2-4, 53-146 Wrocław, godziny otwarcia: pn - pt: w godz. 8.00 – 18.00
  • ul. Ładna 1c, 50-353 Wrocław, godziny otwarcia: pn - pt: w godz. 8.00 – 18.00
  • al. Kromera 21a , 51-163 Wrocław, godziny otwarcia: pn - pt: w godz. 8.00 – 19.00
  • ul. Świeradowska 22, 50-559 Wrocław, godziny otwarcia: pn - pt: w godz. 8.00 – 19.00

W każdym z w/w biur można złożyć wniosek o wydanie URBANCARD, odebrać kartę a także kupić bilety, zgłosić reklamację oraz zagubienie lub kradzież karty.

W przypadku wniosków składanych osobiście miejsce złożenia wniosku o wydanie karty jest jednocześnie miejscem jej odbioru. Na karcie URBANCARD EP można zapisać bilety okresowe, czasowe, jednorazowe i grupowe. 

Rodzaje biletów we Wrocławiu 

Jak korzystać z karty URBANCARD EP? 

Karta URBANCARD EP służy jako identyfikator poświadczający nabycie przez Pasażera biletów okresowych, jak również umożliwia również kodowanie Elektronicznej Portmonetki i może być nośnikiem innych usług.  

Aby korzystać z URBANCARD EP należy zakupić elektroniczny bilet okresowy wrocławskiej komunikacji zbiorowej, który będzie przypisany do danej karty URBANCARD EP lub zakodować na niej środki na Elektroniczną Portmonetkę.

Zakupu elektronicznego bilet okresowego, przypisanego do danej URBANCARD EP dokonać można w automatach biletowych, Punktach Sprzedaży i w sklepie internetowym www.urbancard.pl.

Bilet okresowy zakupiony w nowym sklepie www nie wymaga kodowania na karcie URBANCARD i URBANCARD EP. Zakodowania na karcie URBANCARD EP wymagają natomiast zakupione środki na Elektroniczną Portmonetkę. Zakupione w sklepie internetowym środki na Elektroniczną Portmonetkę można zakodować na Karcie URBANCARD EP w Automatach Biletowych, Punktach Sprzedaży i Kasownikach Biletowych.

Elektroniczna Portmonetka pozwala na zakup biletów jednorazowych, czasowych i grupowych bezpośrednio w Kasownikach umieszczonych w pojazdach komunikacji miejskiej we Wrocławiu.

Kartę URBANCARD lub URBANCARD EP, do której przypisany został zakupiony bilet należy mieć przy sobie w czasie korzystania z przejazdów Wrocławską Komunikacją Zbiorową i okazywać do kontroli osobom uprawnionym do kontroli biletów. 

Wnioski, mapa punktów sprzedaży i szczegółowe informacje pod adresem: www.urbancard.pl

Bilety wrocławskiej komunikacji miejskiej w formie elektronicznej (okresowe) można zakodować również na legitymację studencką.

Więcej szczegółowych informacji na www.urbancard.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama