wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Strażacy odebrali nowe samochody gaśnicze. Sprzęt trafi do komend na całym Dolnym Śląsku

Strażacy odebrali trzynaście nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Trafią do komend m.in. we Wrocławiu, Świdnicy, Dzierżoniowie i Głogowie.

Reklama

Strażacy odebrali trzynaście nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz tzw. nośnik kontenerowy, czyli pojazd do transportu proszku gaśniczego. To kompletnie nowe auta – siedem ciężki i sześć średnich, z osprzętem służącym do ograniczenia skażenia.

Wartość przekazanego ratownikom sprzętu to ponad 16,5 milionów złotych. Nowe samochody zastąpią starsze pojazdy, które zostaną przekazane między innymi jednostkom ochotniej straży pożarnej.
Nadbrygadier Marek Kamiński, Dolnośląski Komendant Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu

Pojazdy odebrali komendanci jednostek straży pożarnej we Wrocławiu, Kłodzku, Zgorzelcu, Oleśnicy, Jaworze, Lubinie, Dzierżoniowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Świdnicy.

Bohaterowie z Bolesławca

Galeria zdjęć

Podczas uroczystości uhonorowano czterech strażaków z Bolesławca, którzy w listopadzie - dzień po dniu, uratowali dwoje mieszkańców powiatu bolesławieckiego, którzy zasłabli na ulicy. Strażacy zajęli się nimi, zanim na miejsce zdarzenia dotarło pogotowie ratunkowe.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl