wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Rozpoczęła się przebudowa ul. Pomorskiej. Zmiany w komunikacji i utrudnienia dla kierowców [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Rozpoczęła się przebudowa ul. Pomorskiej. Zmiany w komunikacji i utrudnienia dla kierowców [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Redakcja www.wroclaw.pl,

W sobotę, 27 sierpnia, ruszyła jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji we Wrocławiu. Kompleksowa przebudowa ul. Pomorskiej i zachodniej części pl. Staszica potrwa do pierwszego kwartału 2024 roku. Kierowcy jeżdżą objazdami, swoje trasy zmieniły autobusy i tramwaje. Całkowity koszt inwestycji to około 66,4 mln zł.

Reklama

Ulica Pomorska będzie zamknięta przez około półtora roku. Zmiany czekają m.in. pasażerów komunikacji miejskiej. Swoje trasy zmieniły dwie linie tramwajowe i cztery autobusowe. Tramwaje linii 15 i 74 w obu kierunkach skierowane zostały objazdem od pl. Staszica, przez pl. Powstańców Wielkopolskich, ul. Chrobrego, ul. Łokietka, ul. Drobnera, do ul. Dubois.

Remont ul. Pomorskiej. Zmiany w komunikacji miejskiej

Autobusy linii K, 142 i 257 w kierunku centrum miasta jeżdżą objazdem przez ul. Łowiecką, ul. Kurkową, ul. Dubois, do ul. Drobnera. W kierunku przeciwnym autobusy tych linii kursują objazdem od mostu Uniwersyteckiego, przez ul. Cybulskiego, Pomorską, Dubois, Kurkową i Łowiecką, do ul. Reymonta. Pojazdy oznaczone numerem 132 w obu kierunkach przemierzają trasę objazdu od od pl. Powstańców Wielkopolskich, przez ul. Chrobrego, Łokietka, Drobnera, do mostu Uniwersyteckiego.

Taki układ komunikacyjny potrwa do listopada, kiedy to rozkład jazdy po raz kolejny zostanie skorygowany tak, aby prace były prowadzone w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców. W listopadzie możemy spodziewać się m.in. zawieszenia kursowania tramwajów przez ul. Reymonta, co oznacza choćby wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej na Osobowice.
Adam Więcek, Departament Infrastruktury i Transportu

Remont ul. Pomorskiej. Wyznaczone objazdy

Na utrudnienia powinni być przygotowani również kierowcy. Wyznaczono dwa objazdy. Pierwszy, dla pojazdów do 3,5 ton, wiedzie od skrzyżowania ul. Pomorskiej z ul. Dubois przez ul. H. Brodatego, ul. B. Chrobrego i pl. Staszica, do ul. Reymonta. Drugi, dla samochodów ważących maksymalnie 9 ton, prowadzi od skrzyżowania ul. Pomorskiej i ul. Dubois przez ul. Kurkową, Łowiecką, do ul. Reymonta.

Zakończenie kompleksowej przebudowy ul. Pomorskiej zaplanowano na pierwszy kwartał 2024 roku. Remont już trwa, a na modernizowanym odcinku zdemontowano już sieć trakcyjną. Zaczęły się również pierwsze prace rozbiórkowe.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl