wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Rowerzyści
  4. Będzie nowa droga rowerowa na osiedlu Karłowice-Różanka

Już niedługo przy ul. Żmigrodzkiej rozpocznie się budowa dwukierunkowej drogi rowerowej – na odcinku od skrzyżowania Żmigrodzkiej z Broniewskiego do skrzyżowania Żmigrodzkiej z Kamieńskiego.

Większa część nowej nawierzchni asfaltowej zostanie położona na ścieżce gruntowej, z której teraz korzystają rowerzyści. Przy drzewach będzie zastosowana nawierzchnia żywiczna, umożliwiająca przepływ wody do gruntu. Ma to pomóc w dalszym rozwoju ekosystemu. W planach jest też posadzenie nowych drzew.

Inwestycja uwzględnia budowę przejazdu rowerowego przez ul. Żmigrodzką – na wysokości skrzyżowania Kasprowicza z Broniewskiego.

W przetargu brały udział firmy Rotomat z Wrocławia i PB Haus z Leszna. Koszt zadania to ponad 1,2 mln zł. Na zrobienie projektu i drogi dostała 12 miesięcy. Zadanie prowadzi spółka Wrocławskie Inwestycje.

Autorka tekstu: Zuzanna Szarczyńska

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl