wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Elektrycznym Ikarusem po Wrocławiu! Legendarny autobus wraca na ulice miasta. Zobacz zdjęcia i film

Po wielu latach przerwy na linie aglomeracyjne wokół Wrocławia powrócił autobus marki Ikarus. Nie jest to jednak znany z przeszłości model przegubowy, który obecnie służy jako pojazd zabytkowy podczas Nocy Muzeów, lecz w pełni niskopodłogowy i zeroemisyjny elektryczny model 120 E.

Reklama

Wielu pasażerów komunikacji miejskiej we Wrocławiu i okolicach przecierało oczy ze zdumienia, gdy na przystanek podjechał po nich elektryczny autobus marki Ikarus. Okazuje się, że od 14 do 18 listopada trwają testy pojazdu. Pasażerowie spotkają go przy pl. Dominikańskim, al. Kromera i na Psim Polu.

Zobacz film z testów Ikarusa we Wrocławiu:

Testują Ikarusa we Wrocławiu. Wcześniej sprawdzali inne autobusy

To już czwarty autobus testowany w tym roku na liniach aglomeracyjnych, a drugi zeroemisyjny. Poprzednio testowane były:

  • Mercedes-Benz Conecto G
  • Solaris Urbino 18
  • Solaris Urbino 18 Electric

Unowocześniamy komunikację aglomeracyjną, dlatego po raz kolejny testujemy autobus o napędzie elektrycznym na liniach łączących Wrocław z gminą Długołęka. Tym razem, wyjątkowo, nie będzie to autobus przegubowy.
Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia

Jakie parametry techniczne ma nowoczesny Ikarus?

Testowany właśnie nowoczesny Ikarus został wyprodukowany w 2021 roku, ma 12 metrów długości, trzy pary drzwi i jest w stanie przewieźć 86 pasażerów, z czego 28 na miejscach siedzących. Według producenta jego zasięg na pełnym naładowaniu baterii powinien wynieść ok. 350 km, co także jest przedmiotem prowadzonych testów.

Galeria zdjęć

Za przejazd testowym autobusem zapłacimy kupując bilet na zasadach obowiązujących w liniach strefowych, opisanych pod adresem: https://www.wroclaw.pl/komunikacja/komunikacja-podmiejska

Wszystkie przeprowadzone testy są kolejnym etapem – po przeprowadzonych w pierwszej połowie roku wstępnych konsultacjach rynkowych – przygotowań gminy Wrocław do przeprowadzenia przetargu - „Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Wrocław na terenie Wrocławia oraz Gmin Wisznia Mała, Długołęka, Czernica i Siechnice”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl