wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. Komunikacja podmiejska
Rozkłady jazdy komunikacji podmiejskiej www.wroclaw.pl
Rozkłady jazdy komunikacji podmiejskiej

Do Wrocławia można dostać się także komunikacją miejską - strefową (linie 9xx) oraz komunikacją gminną (linie 8xx). Liniami 9xx oraz 8xx można również poruszać się w granicach miasta Wrocławia. Zapoznaj się z rozkładami jazdy oraz zasadami korzystania z tych linii.

Reklama

Komunikacja miejska – strefowa – linie 9xx

Z linii wymienionych poniżej możesz korzystać z biletem komunikacji miejskiej w granicach administracyjnych Wrocławia.

903        904        907        908        909        911        913        914        917        920        921               923        924        927        930        931        933        934        936        937        938        940               941        947        948        958       967

Autobusy o podanych wyżej numerach są liniami miejskimi - strefowymi, kursującymi pomiędzy miastem Wrocław, a gminami ościennymi (Czernica, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Siechnice, Żórawina, Wisznia Mała, Miękinia, Długołęka).

Organizatorem przewozów na liniach 9xx jest Gmina Wrocław.

Rozkłady jazdy

Zasady korzystania z biletów wrocławskiej komunikacji miejskiej na liniach 9xx

Zasady korzystania z biletów wrocławskiej komunikacji miejskiej na liniach 9xx:

Jeżeli posiadasz bilet okresowy imienny na karcie URBANCARD lub posiadasz bilet czasowy (dotyczy to również biletów zakupionych w aplikacji mobilnej) możesz bez wahania wsiąść do jednego z tych autobusów i kontynuować swoją podróż w granicach administracyjnych miasta. Wystarczy okazać swój bilet kierowcy. U kierowcy można również nabyć bilety jednorazowe. Bilet jednorazowy (na strefę Wrocław) zakupiony u kierowcy kosztuje tyle samo, co w komunikacji miejskiej - 4,60zł normalny, 2,30zł - ulgowy.  Kierowcy obsługują zarówno płatności gotówkowe, jak i bezgotówkowe.

 • Na bilecie okresowym imiennym na dwie dowolne linie (30-dniowym oraz semestralnym) jest możliwe zakodowanie numeru linii strefowej, z zastrzeżeniem, że bilet taki obowiązuje wyłącznie w administracyjnych granicach Wrocławia.
 • Bilety jednorazowe według taryfy obowiązującej na liniach strefowych na terenie Wrocławia oraz danej gminy ościennej, można nabyć wyłącznie u kierowcy w pojeździe danego przewoźnika.
 • Bilety okresowe według taryfy obowiązującej na liniach strefowych na terenie Wrocławia oraz danej gminy ościennej, można nabyć wyłącznie w punktach sprzedaży danego przewoźnika.
 • Pasażerowie posiadający okresowe bilety międzygminne na wszystkie linie zakupione u przewoźnika na daną linię 9xx, mogą korzystać z autobusów linii 9xx należących do innego przewoźnika, lecz tylko w administracyjnych granicach Wrocławia.
 • Pasażerowie, dla potrzeb kontroli, muszą posiadać przy sobie potwierdzenie zakupu biletu międzygminnego.
 • Pasażerowie uprawnieni do ulg i zwolnień w przejazdach wrocławską komunikacją miejską mogą również korzystać z tych uprawnień na liniach strefowych 9xx

Operatorami realizującymi przewozy na wyżej wymienionych liniach są firmy:

Taryfy biletowe obowiązujące na  liniach miejskich - strefowych 9xx

Komunikacja gminna – linie 8xx

Linie o numeracji 8xx są liniami gminnymi, za których organizację odpowiadają wyłącznie gminy ościenne, będące organizatorem przewozów gminnych.

Zasady korzystania z biletów komunikacji gminnej na liniach 8xx

Zasady korzystania z biletów komunikacji gminnej, których numery rozpoczynają się cyfrą 8xx, regulują odrębne Porozumienia międzygminne, pomiędzy Gminą Wrocław a gminami ościennymi.

 • Na liniach 8xx w administracyjnych granicach Miasta Wrocławia, honorowane są bilety okresowe tj. imienne, na okaziciela, aglomeracyjne imienne obowiązujące w komunikacji miejskiej Wrocławia.
 • Pasażer może nabyć u danego Przewoźnika obsługującego linie 8xx bilety aglomeracyjne, uprawniające do korzystania z linii 8xx na terenie Gminy ościennej oraz z komunikacji miejskiej we Wrocławiu.
 • Pasażer, dla potrzeb kontroli, musi posiadać przy sobie potwierdzenie zakupu biletu okresowego (paragon). Bilety zakodowane w aplikacji mobilnej nie wymagają okazywania paragonu.
 • Pasażerowie uprawnieni do ulg i zwolnień w przejazdach wrocławską komunikacją miejską mogą również korzystać z tych uprawnień na liniach strefowych 8xx w graniach administracyjnych Wrocławia.
 • W przypadku linii 8xx zachęcamy do zapoznania się z katalogiem uprawnień do ulg i zwolnień w przejazdach komunikacją zbiorową na stronach internetowych właściwych gmin lub przewoźników.

Komercyjne linie autobusowe

Na terenie aglomeracji wrocławskiej kursują również komercyjne linie autobusowe (oznaczone numerami 5xx). Są to w pełni prywatne linie autobusowe, nie zarządzane przez Wrocław ani gminy ościenne. W autobusach o numerach 5xx obowiązują odrębne taryfy i ulgi, ustalane przez każdego przewoźnika.

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl