Kadry Wrocławia od 11 stycznia w Kinie Nowe Horyzonty

Już po raz piąty możemy się przyjrzeć naszemu miastu w zupełnie nowy sposób. Kadry Wrocławia, czyli cykl filmów o mieście i jego mieszkańcach rokrocznie przyciąga rzesze fanów. W tym roku od 11-13 stycznia czekają ich trzy seanse, w tym bardzo ciekawy dokument o Włodzimierzu Kałdowskim, który był filmowym kronikarzem od lat 50.


Archiwista Wrocławia

Najpierw był zawodowym fotografem, filmowcem stał się w latach 50. i pasja do uwieczniania życia Wrocławia we Włodzimierzu Kałdowskim już pozostała, skoro dziś kolekcja zrealizowanych przez niego filmów liczy ponad 150 tytułów. Autor sięgał po wiele tematów, jest kultura, sport, polityka, a przede wszystkim bezcenne ujęcia miasta, jakiego wielu dzisiejszych mieszkańców w ogóle nie zna, albo już nie pamięta.

Dla pasjonatów historii nieco nowszej jest świetny dokument Beaty Januchty „Bitwa wrocławska” poświęcony największej demonstracji Solidarności, jaka miała miejsce we Wrocławiu 31 sierpnia 1982. roku.

Z kolei tym, którzy dzielnie stali na innego rodzaju barykadach – z piasku w 1997 roku podczas powodzi – dedykowany będzie zestaw filmów o Wrocławiu jako mieście nad Odrą.

Ponadto w programie, jak zawsze the best of, kompilacja filmów z ubiegłych edycji Kadrów Wrocławia, które cieszyły się największym zainteresowaniem widzów.

Kadry Wrocławia

Kadry Wrocławia

Dokument / Wydarzenie kinowe
Termin od 11 stycznia 2018 18:30 do 13 stycznia 2018 18:30

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz
Zgłoś uwagę