„Cali na biało” w Mañanie

Klub Mañana (św. Mikołaja 8) zaprasza na show „Cali na biało” w każdy wtorek – począwszy od 23 września – o godz. 20.00. Wstęp wolny.

  • „Cali na biało”

    „Cali na biało”


Kabaretowe show w Mañanie jest oparte na skeczach, tworzonych na żywo na podstawie sugestii publiczności. To widzowie wskazują miejsce, postaci i problem do rozwiązania, a aktorzy przedstawią na scenie to, co może się dzięki tym sugestiom wydarzyć. Czyli – pełna improwizacja.

Tak o genezie swojego artystycznego przedsięwzięcia, a także jego nazwy, opowiadają jego realizatorzy-wykonawcy:

„Nazwa Cali na biało wzięła się od puenty popularnego dowcipu, który bawi wyłącznie jednostki wybitne, gdyż jest kompletnie bez sensu. Genezy powstania grupy należy doszukiwać się gdzieś w okolicach czwartego piwa. Klamka zapadła w momencie, w którym każdy z nas, cały na biało, dotarł do domu. To osiągnięcie uświadomiło nam, że wszystko jest możliwe. Wszyscy od lat jesteśmy zaangażowani w rozmaite działania twórcze, literackie i sceniczne. Wierzymy, że kultura nie musi być nudna i salonowa. Improwizacja kręci nas z kilku powodów, ale jeden z nich jest najistotniejszy – nie musimy opanowywać tekstów i scenariusza. To one opanowują nas”.

W składzie grupy – „tak fajnej, jak przypadkowej” – znaleźli się:

Agata: neurotyczna wariatka. Na domiar złego – psycholog. Po weekendzie boi się sprawdzić stan konta. Rachunków unika. Ogień ma zawsze. Dwukrotna finalistka Slam Poetry Night.

Maciek: od lat obecny na wrocławskiej scenie. Współtworzył m.in. kabaret OTOoni i grupę improwizacji kabaretowej KWIK. Prywatnie fan tarty z serem bałkańskim, hejnału i telewizyjnych „Wiadomości”.

Adam: notoryczny inicjator teatrów amatorskich, z zamiłowania bezdomny, z zasady towarzyski. Im bardziej łysieje, tym bardziej jest rudy. Założyciel Amatorskiego Teatru Podejścia.

Zygi: mało kto wie, że na imię ma Kuba. Starszy, niż się wydaje, młodszy, niż wygląda. Ma to do siebie, że nie wie, co do siebie ma. Aktor wrocławskiej grupy teatralnej Improwizowane Poniedziałki.

Ania: również związana artystycznie z Improwizowanymi Poniedziałkami oraz Teatrem EjAj. Posiada talent, urodę i prawie tytuł psychologa. Lubi gubić klucze. Uwielbia rymować.

Maciej: świeżo upieczony lekarz, który aspiruje do bycia chirurgiem. Może dlatego uważa, że liczy się przede wszystkim wnętrze. Swoją przygodę z teatrem zaczął na Improwizowanych Poniedziałkach, choć i tak utrzymuje, że karierę rozpoczął jako dziecko, grając w jasełkach. 

mw

Zgłoś uwagę