Jubileuszowa gala wrocławskiej Volleymanii

Kilkuset młodych siatkarek i siatkarzy, ich nauczyciele i rodzice wzięło udział w finale 5. edycji Volleymanii w legendarnej hali Gwardii.

  • Gala Volleymanii zorganizowana została w hali Gwardii Wrocław


Volleymania to wspólny projekt fundacji Kraina Siatkówki (jednym z jej fundatorów jest Impel SA), Urzędu Miasta Wrocław i Klubu Sportowego Gwardia Wrocław oraz wrocławskich szkół podstawowych. Celem przedsięwzięcia jest promocja piłki siatkowej (minisiatkówki) wśród  uczniów szkół podstawowych oraz wyłowienie najbardziej uzdolnionych młodych sportowców.

Jacek Grabowski: - Z okazji jubileuszu pora już na pierwsze podsumowania. Od 2013 roku w treningach w ramach Volleymanii wzięło udział trzy tysiące dzieci i młodzieży. Odbyło się 40 turniejów, w każdym zagrało od 200 do 400 osób, a czasem i więcej. W tygodniu młodzi siatkarze w kilkudziesięciu szkołach mają 100 godzin treningu. W ciągu pięciu lat takich godzin treningowych było 20 tysięcy.

Podczas środowej gali w hali Gwardii często odwoływano się do sukcesów wrocławskich siatkarek, które swoje mecze rozgrywają w sali przy ul. Kuźniczej. Najważniejszym punktem spotkania było wręczenie nagród najlepszym szkolnym drużynom, które podzielono na kilka kategorii. - Zwycięzcą jest każdy, kto bawi się sportem – podkreślił Wojciech Gęstwa, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu we Wrocławiu.

Zgłoś uwagę