Wiosenne jarmarki i targi ekologiczne we Wrocławiu

TAR-ECO,  czyli II edycja Targów Żywności Ekologicznej I Zdrowego Stylu Życia, a zaraz potem plenerowy EkoJarmark na Szewskiej zainaugurują wiosenne spotkania ze zdrową żywnością, rękodziełem i innymi atrakcjami. Ważną cechą szeregu produktów, jakie można kupić podczas tych imprez jest to, że mają one naprawdę wysoką jakość i często są niepowtarzalne.

 

  • EkoJarmark na Szewskiej

    EkoJarmark na Szewskiej, fot. Tomasz Walków


W tym roku okoliczności wielkanocnej edycji EkoJarmarku przy ul. Szewskiej są szczególne, ponieważ 25-lecie działalności świętuje organizator tego wydarzenia – Fundacja EkoRozwoju
„Ambasadorką” dokonań i symbolem tego jubileuszu podczas wiosennej edycji jarmarku została zielononóżka kuropatwiana. Jej triumfalny powrót do wiejskich zagród w Polsce jest jednym z największych osiągnięć Fundacji EkoRozwoju, która w 2002 roku rozpoczęła  program upowszechniania i zwiększania populacji tej rasy zagrożonej jeszcze niedawno wyginięciem. 
Zielononóżka – szeroko rozpowszechniona w Polsce w okresie międzywojennym – nie jest w stanie żyć w wielkich stadach i znosić jaj w ciasnych hangarach bez dostępu do wybiegu i światła słonecznego. Jej hodowli sprzyjają natomiast warunki chowu wolnowybiegowego, w gospodarstwach ekologicznych i agroturystycznych, które znajdyują sie również wśród wystawców EkoJarmarku. Ale nie tylko po jajka od zielononóżki warto się na Szewską wybrać – wrocławianie będą mieli na to czas do Wielkiego Piątku włącznie.

EkoJarmark na Szewskiej

EkoJarmark na Szewskiej

Akcje społeczne / Targi / Dla wszystkich / W plenerze
Termin od 16 marca 2016 do 25 marca 2016

Miejsce EkoJarmark

Zobacz

W weekend 12-13 marca można natomiast zajrzeć do hali IASE, w pobliżu Hali Stulecia, na TAR-ECO, gdzie oprócz prezentacji i degustacji różnych produktów od wielu producentów przgotowano m.in. kilka godzin wykładów i warsztatów oraz konkursy z nagrodami. W ubiegłym roku I edycja tych targów zgromadziła ponad 5 tys. zwiedzających.  

Targi Żywności Ekologicznej I Zdrowego Stylu Życia

Targi Żywności Ekologicznej I Zdrowego Stylu Życia

Giełdy / Spotkania / Targi / Zdrowie / Dla wszystkich
Termin od 12 marca 2016 do 13 marca 2016

Miejsce Hala IASE

Zobacz


Zgłoś uwagę