Jak zostać wolontariuszem ŚDM

Diecezjalny sztab przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Archidiecezji Wrocławskiej prowadzi nabór do wolontariatu krótkoterminowego podczas Dni w Diecezjach (20-25 lipca) poprzedzających spotkanie w Krakowie.


Na stronie internetowej www.sdm2016.wroclaw.pl dostępny jest formularz zgłoszeniowy. Rekrutacja potrwa do 31 maja.

Do wolontariatu Dni w Diecezjach potrzeba łącznie 300 osób. Na wolontariuszy czekają różnorodne zadania z zakresu służby porządkowo-technicznej, logistycznej, informacyjnej. Zapewnią oni wsparcie przy organizowanych przez sztab wydarzeniach centralnych, pomoc parafiom w organizacji pobytu grup z zagranicy oraz wsparcie w obsłudze medialnej lipcowych uroczystości.

Wolontariuszem może zostać każdy, kto do 31 maja 2016 r. ukończy 16 lat, wypełni formularz oraz pomyślnie przejdzie proces rekrutacji. (Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców). Na wolontariuszy czeka seria szkoleń, które przygotują ich do pełnienia swojej służby.

Wrocławski wolontariat Światowych Dni Młodzieży to niezwykła okazja zdobycia nowych umiejętności, osobistego rozwoju, nawiązania przyjaźni i pracy w młodym zespole ludzi.. To także okazja poznania młodych z całego świata ale przede wszystkim możliwość tworzenia niezwykłego wydarzenia jakim są Światowe Dni Młodzieży.

Dni w Diecezjach to pierwsza część obchodów Światowych Dni Młodzieży podczas których, młodzież gości w parafiach na terenie całego kraju – gospodarza spotkania. Na Dni w Diecezji do Wrocławia przybędzie ok. 15 tys. młodych ludzi z ponad 30 krajów m.in. z Kanady, Argentyny, Korei Południowej, Francji, Włoch, Ukrainy czy Nowej Kaledonii. Program Dni w Diecezji Wrocławskiej zakłada szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych- szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.sdm2016.wroclaw.pl.

Zgłoś uwagę