Jak znaleźć darczyńcę – bezpłatne szkolenie dla NGO

Jak pozyskiwać pieniądze na działalność społeczną? Jak współpracować z biznesem i jak znaleźć darczyńcę? To główne zagadnienia na bezpłatnym szkoleniu organizowanym na początku września przez IdeaFairPlay.pl przy współpracy z Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 i Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych. 


Szkolenie „Darczyńca – kto to jest i gdzie się schował” odbędzie się 6 września 2017 roku o godz. 17.00 przy ul. Legnickiej 65. Może zapisać się na nie bezpłatnie każdy, kto należy do organizacji pożytku publicznego. Szkolenie będzie mieć formę warsztatów i bardzo duża część będzie poświęcona umiejętnością pozyskiwania darczyńców. To świetna lekcja dla liderów poszukujących źródeł finansowania.

 - Chcemy pokazać uczestnikom, że poza grantami, które mają być powoli wygaszane, jest mnóstwo sposobów na pozyskiwanie środków na działalność społeczną. Jest to pierwsza taka inicjatywa we Wrocławiu, ale będziemy chcieli zorganizować kolejne – mówi Magdalena Orzołek z Idea Fair Play. 

Poza tym uczestnicy dowiedzą się jak duże znaczenie ma nawiązywanie długofalowych relacji z darczyńcami. Trenerzy poradzą, jak profesjonalizować pracę organizacji pozarządowej i jak aktywizować swoich członków do większego zaangażowania. Podczas części praktycznej słuchacze stworzą własny, unikatowy plan pozyskiwania ofiarodawców.

W organizacji szkolenia pomaga Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 i Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych - wsparcie merytoryczne. Aby się na nie zapisać wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej ideafairplay.pl.   

Zgłoś uwagę