wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Sztuka
  4. disarming II – performans Emanuela Golloba

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Emanuel Gollob – disarming II performans 24.11 (piątek) 19:00 Centrum Sztuki WRO Widok 7 Emanuel Gollob – disarming II performans podczas konferencji Lalka Nova Współpraca: Daria Bogdan (tancerka, performerka) Mar Sala Romagosa (flecistka, performerka) disarming – performatywna eksploracja relacji pomiędzy odłączonym ramieniem, sztucznym środowiskiem i człowiekiem-performerem. Kolaboratywne uczenie się i oduczanie lokomocji w post-antropocentrycznych środowiskach i czasach. Praca w zabawny sposób eksploruje dwuznaczność rozbrojenia jako procesu fizycznego oderwania i emocjonalnego przywiązania.

Emanuel Gollob – obecny artysta-rezydent Europejskiej Platformy Sztuki Mediów w Centrum Sztuki WRO. Artysta bada dzisiejsze relacje ludzi, sztucznej inteligencji i robotów w celu uczynienia alternatywnych relacji cieleśnie doświadczalnymi. Równolegle jego prace śledzą zmiany w ludzkiej percepcji w związku z cyfryzacją. Gollob ukończył University of Applied Arts Vienna z dyplomem Design Investigation. W latach 2020-2021 był artystą-rezydentem w MindSpaces, unijnym projekcie badawczym w ramach inicjatywy STARTS. Od 2020 roku jest doktorantem i badaczem na University of Arts Linz.

W 2023 roku był artystą gościnnym w ZKM | Center for Art and Media w Karlsruhe. Prace Golloba były ostatnio wystawiane w różnych międzynarodowych instytucjach, między innymi w Smithsonian Arts + Industries Building, Washington DC (2021); Science Gallery Melbourne (2021); Art Science Museum Singapore (2022) i HEK Basel (2023)

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także