Wernisaż z Muzyką | Viktor Mączyński & Klaudia Lewandowska

Wernisaż z Muzyką – Viktor Mączyński & Klaudia Lewandowska

Organizatorzy zapraszają na „Wernisaż z muzyką”, podczas którego swoje prace zaprezentuje Viktor Mączyński, a koncert na wibrafonie zagra Klaudia Lewandowska.

Viktor Mączyński - malarz, muzyk, fotograf. Urodził się w rodzinie artystycznej, gdzie sztuka i muzyka były ważnym elementem życia codziennego. Jego wujek - Piotr Schneider - znany krakowski grafik i fotograf, miał niewątpliwie duży wpływ na jego wrażliwość artystyczną. W latach 80-tych Victor wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie mimo pędzącego trybu życia nigdy nie zrezygnował ze swoich dwóch pasji, jakimi były malarstwo i muzyka. Jego twórczość malarska zaczęła nabierać rozpędu. W 2004 roku ukończył New York Institute of Photography, co wskazało mu drogę do głębszej analizy światła w różnych technikach jego malarstwa.

Po dwudziestu latach pobytu w USA wrócił do Polski z bagażem dużych doświadczeń artystycznych i muzycznych. Obecnie zaangażowany jest wiele projektów. Współpracuje z wieloma artystami. Prowadzi warsztaty artystyczne, a swoją sztukę prezentuje na wernisażach. Jako muzyk sesyjny i kompozytor pracuje obecnie nad swoją nową płytą. Klaudia Lewandowska - Aktorka, wibrafonistka. W pracy zawodowej łączy pasje, umiejętności i wykształcenie. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu, Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie oraz Podyplomowe Studia Pedagogiczne we Wrocławiu. Wykonuje spektakle oraz recitale muzyczno-teatralne, w których łączy zadania aktorskie ze śpiewem i grą na wibrafonie. Oprócz tego realizuje zadania aktorskie, muzyczne przed kamerą i przed mikrofonem na zlecenia.

Powierzając jej zadanie, mają Państwo gwarancję, że zostanie wykonane profesjonalnie, z należytą starannością oraz pełnym zaangażowaniem. Do tej pory występowała na scenie Muzycznego Teatru Capitol, wrocławskiego Teatru Polskiego, Wrocławskiego Teatru Lalek, Teatru Imka w Warszawie i innych oraz na ekranie TV. Za oficjalny debiut teatralny, rolę w spektaklu dyplomowym reżyserii Bogusława Kierca, otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, w kategorii Najlepszy Debiut Roku. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach i warsztatach prowadzonych przez m.in. Kazimierza Brauna, Katarzynę Groniec, Leszka Mądzika, Adama Ferencego, Sonię Lachowolską, Krzysztofa Majchrzaka, Olgę Szwajgier, Maas Theater En Dans oraz Studio Teatr w Szczecinie. Stypendystka programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci. Od 2018 roku prowadzi działalność gospodarczą.

W swojej ofercie posiada również warsztaty aktorskie i muzyczne. Prowadzi zajęcia z osobami dorosłymi, młodzieżą, dziećmi, a także osobami niepełnosprawnymi oraz zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Uwielbia wyzwania. 

Lokalizacja

Wrocławski Klub Formaty

Samborska 3-5, 54-615 Wrocław

Komentarze