Wystawa Henryk Waniek/ Kwadratura koła

Wystawa Henryk Waniek/ Kwadratura koła

Galeria Miejska zaprasza na indywidualną wystawę śląskiego artysty Henryka Wańka! Od 25 listopada przestrzenie wrocławskiej Galerii Miejskiej wypełnią się metafizycznym malarstwem Henryka Wańka.

W ramach swojej indywidualnej wystawy śląski artysta zaprezentuje nie tylko realizowane w latach 2018-2022 prace z cyklu „Kwadratura koła”, ale również starsze, silnie osadzone w aurze mistycyzmu dzieła. Waniek, w nawiązaniu do tytułu najnowszego cyklu malarskich prac, większość swoich kompozycji konstruuje w oparciu o wpisane w kwadrat koło.

Czasami wypełnia je nasyconymi wielością znaczeń, wyidealizowanymi, fantastycznymi pejzażami, w których obok rajskich ogrodów dominują skomplikowane, labiryntalne przestrzenie lub lewitujące nad krajobrazem kryształowe, wielościenne bryły. Innym razem artysta nadaje swoim dziełom charakter symbologicznych tablic, na których, w prostych, wizualnych atrybutach, przedstawia widzom kompendium alchemicznej wiedzy. Ekspozycję można będzie oglądać do 22 grudnia 2022.

Na wernisaż zapraszamy 24 listopada (czwartek) o godzinie 18:00. Wydarzeniu będzie towarzyszyć koncert jazzowy. Kurator: Mirosław Jasiński

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Galeria Miejska

Kiełbaśnicza 28, 50-109 Wrocław

Komentarze