Footworks, Die Balkone, Berlin 2020

Sztuka jako konieczność i forma współżycia – online

Podczas kwarantanny Joanna Warsza i kuratorka Övül Ö. Durmuşoğlu wystosowały zaproszenie do artystek, pisarzy, architektek i choreografów mieszkających, tak jak one, w berlińskiej dzielnicy Prenzlauer Berg. Zaprosiły ich do wystawienia śladów sztuki i życia w oknach i balkonach podczas wielkanocnego weekendu. Zaproszenie wywołało efekt kuli śniegowej.

Co jest de facto publiczne w sztuce publicznej? Czy sztuka może być sposobem na odnalezienie wolności w zamknięciu, i w jaki sposób może kształtować sferę publiczną?

22 października o godz. 18.00 Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na wykład Joanny Warszy pt. Sztuka jako konieczność i forma współżycia. O projekcie „Die Balkone" i post-pandemicznej przestrzeni publicznej, który będzie transmitowany w relacji na żywo na stronie.

Joanna Warsza 

Jest dyrektorką programową CuratorLab na Konstfack University of Arts w Sztokholmie i kuratorką (nie)zależną. Zajmuje się performatywnością, polityką, sferą publiczną, tożsamością postkolonialną. Była m.in. dyrektorką artystyczną Public Art Munich 2018. Wspólnie z Övül Ö. Durmuşoğlu przygotowuje Autostrada Biennale w Kosowie latem 2021.

Wykład jest częścią programu publicznego do wystawy „Nowa normatywność. Sympozjum Plastyczne Wrocław '70". Wystawę dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Komentarze