VI Sauna Festival

VI Sauna Festival

Dwudniowe święto saunowania, prawdziwy saunowy maraton rytuałów aromatycznych w wykonaniu najlepszych. Przed nami ponad 60 ceremonii prowadzonych przez niemal 30 mistrzów z zagranicy, z Polski i Wrocławia.

W programie imprezy wyjątkowe ceremonie zapachowe prowadzone przez gości oraz mistrzów z zespołu Saunarium Aquaparku Wrocław. We Wrocławiu pojawi się gwiazda specjalna – wielokrotny mistrz Niemiec saunowaniu, Ajloscha Burkhardt (ASPARIA, Hannover) oraz najlepsi polscy saunamistrzowie.

Prawidłowo przeprowadzony rytuał aromatyczny to jedyne przeżycie w swoim rodzaju – tłumaczy organizatorka przeglądu, kierowniczka Saunarium Aquaparku Wrocław Aleksandra Łukasik – Ceremonie, prowadzone zwykle w klasycznych saunach fińskich, polegają na polewaniu rozgrzanych kamieni olejkami eterycznymi. Poprzez wykonany ruch saunamistrza za pomocą ręcznika, wachlarza zostaje rozprowadzona aromatyczna para, która unosi się w całej saunie. Udział w ceremoniach ma dobroczynny wpływ na twój organizm i nastrój. Dzięki wydarzeniom takim, jak zbliżający się saunafestival Wrocławscy saunamaniacy mają fantastycznąk okazję, by przekonać się jakie trendy panują w polskim i europejskim środowisku saunowym.

W tym roku w Aquaparku Wrocław pojawią się przedstawiciele najlepszych ośrodków z całej Polski (Termy Jakuba/Oława, EDF Rybnik, Terma Bania/Białka Tatrzańska, Termy Krakowskie, Vitaliya SPA/Zielona Góra, Termy Chochołowskie, Termy Maltańskie/Poznań, Aquapark Kalisz).

Atrakcją specjalną wydarzenia będą pokazy fire show w wykonaniu grupy artystycznej LUMINIS.

***

Aljoscha Burkhardt (ASPRIA Hanover/Niemcy)

Saunamistrz z ośmioletnim stażem. Mistrz Północnych Niemiec, dwukrotny vice-mistrz Niemiec w saunowaniu grupowym, plasujący się od lat w pierwszej dziesiątce saunamistrzów w prestiżowym rankingu Sauna World Cup.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Aquapark Wrocław – obiekt nieczynny

Borowska 99,  Wrocław

Komentarze