Dolnośląski Festiwal Rowerowy

Dolnośląski Festiwal Rowerowy

Hala Stulecia zaprasza na weekend rowerowych atrakcji we Wrocławiu. Kongres rowerowy, wyścigi, warsztaty, targi branżowe i turystyczne, spotkania z kolarskimi gwiazdami, treningi, strefa food trucków, zabawy dla najmłodszych i dużo, dużo więcej.

DWUDNIOWY FESTIWAL ATRAKCJI

Piknik, kino, wyścigi szosowe i MTB wokół Hali, trening z kolarskimi mistrzami, zawody na rowerkach biegowych dla najmłodszych, warsztaty rowerowe, kongres i targi branżowo-turystyczne, to tylko część wydarzeń zaplanowanych na przedostatni weekend maja w kompleksie Hali Stulecia.

Festiwal współtworzą środowiska cyklistów, firmy branżowe, władze lokalne i regionalne, uczelnie i związki kolarskie, a nawet studenci designu z wielu europejskich krajów. Wszystkich łączy rowerowa pasja.

KINO PLENEROWE i FOOD TRUCKI

Festiwal poprzedzi piknik, w piątek 19 maja, w trakcie którego odbędą się pokazy kina plenerowego o tematyce rowerowej oraz pokaz specjalny Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Organizatorzy przygotowali również specjalną strefę gastronomiczną, gdzie dania serwować będą Food Trucki. Nad filmowymi atrakcjami czuwać będzie zespół Bike Days Festiwal Filmów Rowerowych. W repertuarze znajdą się Arrival w reżyserii Coastal Crew oraz film Melons, Trucks & Angry Dogs Kristiana Ansanda i Martina Gillucka. Filmowe  atrakcje potrwają do niedzieli 20 maja.

ZAWODY – WYŚCIGI - KONGRES

Od soboty, 20 maja, rozpocznie się wielkie ściganie wokół Hali Stulecia na rowerach szosowych, a także zawody MTB. Dla najmłodszych przygotowano wyścigi na rowerkach biegowych oraz strefę zabaw. Osoby, które zechcą porozmawiać o zawodowym kolarstwie, roli mediów w promocji tej dyscypliny sportu, treningach, motywacji, diecie i wizerunku kolarstwa, będą mogły uczestniczyć w części kongresowej, której patronuje  SWPS we Wrocławiu. W trakcie Festiwalu nie zabraknie też prezentacji gmin, województw, a także solidnej dawki wiedzy o rowerach od branżowych ekspertów.

Bilety jednodniowe: normalny - 10 zł, ulgowy - 5 zł. Bilet uprawnia do udziału we wszystkich wydarzeniach festiwalowych. Opłata nie dotyczy kibiców. Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny.

Program.

Lokalizacja

Hala Stulecia we Wrocławiu

Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Komentarze