Wild Run 2022 - dziki bieg w Zoo Wrocław

Wild Run 2022 - dziki bieg w Zoo Wrocław

Trwają zapisy do kolejnej edycji Wild Run. „Dziki bieg” powraca na teren wrocławskiego zoo. Cały dochód zostanie przekazany na ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt Azji. Bieg zaplanowano na 9 października o godz. 16.30.

Wild Run jest organizowany od sześciu lat przez ZOO Wrocław, Fundację ZOO Wrocław – DODO oraz Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Przez ostatnie dwa lata rozgrywany był wirtualnie. W tym roku biegacze ponownie zmierzą się na trasach wytyczonych po wrocławskim  ogrodzie, między wybiegami zwierząt.

Wild Run 2022: trzy dystanse i wersja wirtualna

Biegacze wyruszą na trasę na trzech dystansach. Główny bieg to dystans 10 km. Wcześniej zaplanowano również dwa biegi towarzyszące: dla najmłodszych do 8 lat na 100 m oraz dla młodzieży do 16 lat na 1 km.

Bieg Wild Run na 10 km, jako opcję dodatkową, ma również wersję wirtualną. Będzie więc można pobiec dla zwierząt Azji w każdym miejscu na świecie.

Zapisy na Wild Run 2022

Zapisy na Wild Run ruszyły 14 czerwca i są dostępne na oficjalnej stronie biegu.

Pakiet podstawowy, w ramach którego zawodnicy otrzymują numer startowy z chipem, medal, magnes zoo oraz torbę biegu kosztuje obecnie 75 zł, ale cena wzrasta co 200 kolejnych zapisanych osób (maksymalnie wyniesie 100 zł). Można zamówić także pakiet rozszerzony o koszulkę biegu i czapkę biegacza. Cena za każdy z tych dodatków to 50 zł.

Za profesjonalny pomiar czasu, podobnie jak przy poprzednich edycjach biegu, odpowiada Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. W miasteczku biegowym na zawodników będą czekać stoiska sponsorów, między innymi będzie możliwość skorzystania z profesjonalnego masażu. Wodę dla zawodników dostarczy MPWiK w ramach akcji „Pij kranówkę”.

Lokalizacja

ZOO Wrocław

Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław

Komentarze