Z Wrocławiem w tle – spotkania i wycieczki literackie

Z Wrocławiem w tle – spotkania i wycieczki literackie

Zapraszamy na wycieczkę pt. „Wrocław z dreszczykiem – na podstawie powieści, legend, historii autentycznych”.

  • 22 kwietnia - spotkanie z Malwiną Ferenz
  • 23 kwietnia - wycieczka „Wrocław z dreszczykiem”

To nie będzie zwykły spacer po Wrocławiu!

Podczas kolejnego spotkania z przewodnikiem z cyklu Z WROCŁAWIEM W TLE to Ostrów Tumski i Wyspa Piasek stanowić będą malownicze tło wielu opowieści.  Ale najstarsza część miasta niejednokrotnie odgrywać będzie również rolę głównego bohatera w powieściach kryminalnych, podczas tragicznych i sensacyjnych wydarzeń związanych z historią miasta i w miejskich legendach. Niektóre „straszne” opowieści zdecydowanie będziemy traktować z przymrużeniem oka.

Na wycieczce przeniesiemy się na chwilę do XVI-wiecznego Wrocławia i obejrzymy Ostrów Tumski  oczami B. Steina. Sprawdzimy też, jakie zagadki mają do rozwiązania bohaterowie opowiadań i powieści kryminalnych (m.in. „Na miłość boską” – Malwiny Ferenz, „Kryminalny Wrocław”  autorstwa „zbrodniczych siostrzyczek” , czyli Marty Guzowskiej, Agnieszki Krawczyk, Adrianny Michalewskiej).  Przekonamy się, czy rzeczywistość potrafi być bardziej zaskakująca od fikcji, na przykładzie powieści pt.  „Wrocławska Madonna” Jolanty Kalety.  Poszukamy miejsca, gdzie pławiono wrocławskie czarownice i dowiemy się, dlaczego na wszelki wypadek lepiej nie sadzić na Ostrowie Tumskim białych róż.

  • Projekt finansowany przez Wydział Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz Wrocławski Dom Literatury.
  • Partnerzy projektu: Stowarzyszenie TUiTAM oraz Odra Centrum
  • Oficjalny serwis turystyczny Wrocławia: visitwroclaw.eu

Terminy Z Wrocławiem w tle – spotkania i wycieczki literackie

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Odra Centrum

wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, 50-406 Wrocław

Komentarze