PKO BP Ekstraklasa: WKS Śląsk Wrocław vs. Wisła Płock

W meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy WKS Śląsk Wrocław podejmie Wisłę Płock, która przypomnijmy, po 13. serii gier była po raz pierwszy w swojej historii liderem rozgrywek. Początek poniedziałkowego spotkania na Stadionie Wrocław o godz. 18.00.

Płocczanie są niekwestionowaną rewelacją rozgrywek, głównie za sprawą nowego trenera Radosława Sobolewskiego. Po porażce w połowie września 0:5 z Zagłębiem Lubin na boisku rywali płocczanie odnieśli sześć kolejnych zwycięstw, ustanawiając klubowy rekord i bijąc po drodze m.in. Legię Warszawa (1:0) czy ostatnio Jagiellonię Białystok (3:1).

Siódmy w tabeli WKS Śląsk przełamał ostatnio passę siedmiu meczów w lidze bez zwycięstwa. Wygrana 2:1 z Arką Gdynia była pierwszą od rozegranego w połowie sierpnia spotkania z Cracovią. W międzyczasie podopieczni trenera Lavicki zanotowali pięć remisów i dwie porażki. Wrocławianie tracą jednak do lidera tylko pięć oczek (w trakcie 14. kolejce na pierwsze miejsce w tabeli wskoczyła Legia Warszawa, która pokonała 1:0 Arkę Gdynia) i w przypadku zwycięstwa mogą zdecydowanie zbliżyć się do czołówki Ekstraklasy.

– Najważniejsza jest nasza postawa - to, jak będziemy grać jako Śląsk. Oczywiście, analizujemy grę naszego przeciwnika zarówno pod kątem zespołowy, jak i indywidualnym, ale przede wszystkim musimy skupić się na sobie i dać z siebie jak najwięcej – mówi przed meczem szkoleniowiec wrocławian Vitezslav Lavićka.

Arbitrem dzisiejszego pojedynku Śląska z Wisłą Płock będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.

Co ciekawe, fani, którzy wybiorą się na mecz pociągami Kolei Dolnośląskich, otrzymają na przejazd na Stadioni i z powrotem 50% zniżkę. Warunkiem niższej opłaty jest posiadanie ważnego biletu, bądź karnetu, na dane spotkanie Trójkolorowych.