Wrocław World Cup 2019

Wrocław World Cup 2019

W poniedziałek, 1 lipca, na kortach Stadionu Olimpijskiego (al. Paderewskiego 35, od godz. 10.00) rozpoczyna się najbardziej prestiżowa impreza tenisowa na Dolnym Śląsku. To pierwsza edycja międzynarodowego zawodowego turnieju tenisowego mężczyzn – Wrocław World Cup 2019, która potrawa do niedzieli, 7 lipca (wstęp wolny). 

Organizatorem turnieju kategorii ITF World Tennis Tour (korty ziemne, pula nagród: 15 tys. USD) jest Olimpijski Club Tennis And Sports, który od kilku lat działa na rzecz promocji i upowszechniania tenisa.   

– To pierwsza edycja turnieju, zatem tym bardziej ważne jest dla nas wsparcie, jakie otrzymaliśmy od Polskiego Związku Tenisowego oraz prezydenta Wrocławia i Urzędu Marszałkowskiego – mówi Kinga Szynklarz, dyrektor turnieju. 

32 tenisistów w singlu, 16 w deblu 

Rywalizacja Wrocław World Cup 2019 będzie toczyć się na czterech z czternastu kortów uroczo położonego kompleksu tenisowego przy Stadionie Olimpijskim. 

– W turnieju głównym, od wtorku do niedzieli, zobaczymy 32 tenisistów. Tyle samo graczy będzie liczyła drabinka eliminacji, rozgrywanych w poniedziałek i we wtorek. Natomiast w deblu wystąpi 16 tenisistów – wyjaśnia Marek Plichciński, supervisor turnieju. 

Z polskich tenisistów we Wrocławiu zagrają m.in.: Daniel Michalski, Kacper Żuk, Maciej Rajski, Michał Dembek i Karol Drzewiecki. Dodajmy, że triumfator singla otrzyma 2 160 dolarów oraz 100 punktów do rankingu ITF.

Wrocław World Cup 2019 należy do cyklu Lotos PZT Polish Tour, który stanowi aż dziesięć zawodowych turniejów, które w tym roku zostaną rozegrane w Polsce.

– Po reformie cyklu ITF polskim tenisistom było niezwykle trudno walczyć o punkty do światowych rankingów. Cykl PZT Polish Tour to ogromna szansa dla młodych polskich zawodników, którzy będą mogli zdobywać punkty bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów wyjazdów na zagraniczne turnieje – mówi Mirosław Skrzypczyński, prezes PZT.  

Liczne atrakcje dla dzieci

W trakcie Wrocław World Cup 2019 na publiczność, w tym oczywiście dzieci, czekają liczne atrakcje, m.in.: Tennis Kids Day, w trakcie którego dzieci będą mogły poznać tę dyscyplinę sportu. Z kolei dla tych nieco bardziej doświadczonych zostanie zorganizowany mini turniej z nagrodami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na trybuny do wspólnego dopingowania!

Lokalizacja

Kompleks Stadionu Olimpijskiego

aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław

Komentarze